Trwa ładowanie...
bDIMGNYl

Notowania

Poczta – Wszystkie wiadomości

18
21.02.2021 11:06

POCZTA POLSKA
 / 
Poczta nie limituje przelewów. Możesz zlecić tyle, ile chcesz

Pracownica poczty nie chciała przyjąć od klientki więcej niż jednego rachunku do opłacenia. - To niewłaściwe, żadnych tego typu limitów nie wprowadziliśmy - twierdzą przedstawiciele Poczty Polskiej.

6
17.02.2021 18:43

POCZTA
 / 
Nieuczciwy kurier. Gromadził listy przez lata

Mężczyzna pracujący dla niemieckiej poczty przez lata zamiast dostarczać listy do adresatów gromadził je w swoim mieszkaniu. W sumie uzbierało się co najmniej 15 tysięcy takich przesyłek - pisze cytowany przez PAP portal "Frankfurter Rundschau".

117
08.02.2021 19:21

POCZTA POLSKA
 / 
Poczta Polska zwalnia pracowników. Pracę może stracić 2 tys. osób

Poczta Polska uruchomiła program dobrowolnych odejść i zwolnień grupowych. Spółka zanotowała w ostatnim roku dużą stratę.

452
18.10.2020 7:56

POCZTA
 / 
Emerytalny problem listonoszy. Pandemia zmienia przyzwyczajenia, więc tracą napiwki

75 proc. emerytur w Polsce przelewana jest na konta bankowe. Listonosze tracą napiwki za doręczenia gotówki. W niektórych regionach kraju mogli dzięki nim "wyciągnąć" nawet drugą pensję. Zamiast tego pracodawca proponuje im prowizję za akwizycję kredytów.

149
13.10.2020 10:20

PRACA
 / 
Nawet roczna pensja za odejście z pracy w PGE. Alternatywą zwolnienia grupowe

Programy Dobrowolnych Odejść ruszyły w dwóch spółkach PGE. Przymierza się do nich też Poczta Polska i Polska Grupa Górnicza. Odprawy nie są tak hojne, jak jeszcze kilka lat temu, ale ci, którzy z nich nie skorzystają, mogą pożałować. Przy zwolnieniach grupowych ominą ich odszkodowania.

bDIMGNYn
13
12.08.2020 17:44

LISTONOSZE
 / 
Tablety dla listonoszy. Orange wyposaża Pocztę Polską w 20 tys. urządzeń

20 tys. tabletów otrzymali listonosze do przesyłek z elektronicznym potwierdzeniem odbioru dla sądów, prokuratur oraz innych instytucji i firm. To efekt współpracy między Pocztą Polską, Integrated Solutions i Orange Polska.

87
25.06.2020 21:31

POCZTA
 / 
Poczta Polska składa skargę na kontrole. "Podważają jej wiarygodność"

Skarga zarządu Poczty Polskiej złożona została na biurko Marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Dotyczy "licznych" kontroli poselskich, które były wszczynane w ostatnich dwóch miesiącach. Te bowiem "uderzają w interes ekonomiczny firmy".

14
26.05.2020 15:43

POCZTA
 / 
Wybory prezydenckie poprzez paczkomaty? Brzoska: ostatnia rzecz, jaką bym się zajął

Czy InPost mógłby zająć się organizacją wyborów korespondencyjnych zamiast Poczty Polskiej? - To jest ostatnia rzecz, którą bym robił. Myślę, że powody tego wszyscy znają. Na szczęście mamy pełne ręce roboty przy dostarczaniu przesyłek pocztowych, a nie wyborczych - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Na szczęście nasza technologia nie umożliwia weryfikacji tożsamości potencjalnego odbiorcy i bardzo się cieszę, że tego nie umożliwia. Czy wierzę w wybory organizowane przez Pocztę Polską? Od lat nie komentuję poczynań naszego szacownego konkurenta, trzymam kciuki, kibicuję. Są operatorem wyznaczonym, wręcz stworzonym do tego, by tego typu misję publiczną pełnić i im to pozostawiam. Ja mam swoją misję - dodał.

22
26.05.2020 15:10

ZATRUDNIENIE
 / 
Kryzys nie w każdej branży. InPost zatrudnił ponad tysiąc nowych pracowników

Koronawirus nie we wszystkich spółkach powoduje kryzys. Branża e-handlu, a za tym - przesyłek - rośnie, mimo że w innych branżach widać ewidentne załamanie. - Zatrudniamy, od początku marca jako Grupa InPost zatrudniliśmy łącznie ponad tysiąc nowych osób - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Aczkolwiek nie popadajmy w hurraoptymizm, gdyż zwalniająca gospodarka - polska i światowa - odbije się niewątpliwie na każdej branży, w tym również na branży e-commerce'owej. Natomiast prawdą jest, że obserwując trendy na świecie, ze względu na koronawirusa branża znacznie przyspieszyła, a za tym wzrosło zapotrzebowanie na firmy logistyczne. W tym też InPost jest pod olbrzymią presją zwiększania swoich możliwości dostarczania przesyłek - dodał.

bDIMGNYt
39
12.05.2020 13:57

KORONAWIRUS
 / 
Ważne zmiany na Poczcie. Odmrażanie gospodarki dotarło i tutaj

Poczta wraca do godzin funkcjonowania sprzed wybuchu epidemii koronawirusa. W mocy pozostają jednak nadal wszelkie zasady bezpieczeństwa, wprowadzone na czas zarazy.

2
07.05.2020 13:14

HANDEL
 / 
Poczta Polska wraca do galerii handlowych

Zdecydowana większość placówek pocztowych zlokalizowanych w galeriach handlowych jest ponownie czynna - informuje Poczta Polska. W 40 proc. placówek obowiązuje wydłużony czas pracy.

881
27.04.2020 18:40

POCZTA POLSKA
 / 
Poczta Polska już ma dane Polaków. Dostała je z ministerstwa

Na nic protesty samorządowców. Poczta Polska już ma dostęp do wszystkich danych, koniecznych do przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. Otrzymała z rejestru PESEL. Dysponuje nimi resort cyfryzacji, który potwierdza te doniesienia - informuje "Rzeczpospolita".

24
24.04.2020 9:57

KORONAWIRUS
 / 
Polecony przez internet. Resort cyfryzacji uruchamia eSkrzynkę

Od piątku można aktywować eSkrzynkę - usługę, dzięki której część listów poleconych odbierzemy drogą elektroniczną.

bDIMGNYu
27
24.04.2020 9:16

POCZTA
 / 
Wybory prezydenckie. Sasin nic sobie nie robi ze sprzeciwu opozycji. Zaczęły się szkolenia listonoszy

Rozpoczęły się już szkolenia w formie wideokonferencji, na których na których szefostwa poszczególnych oddziałów Poczty Polskiej podają wytyczne w sprawie dostarczania wyborcom kart do głosowania – ustaliło radio RMF FM.

6
22.04.2020 15:54

KORONAWIRUS
 / 
Zmiany na poczcie. Polecone do skrzynki

Poczta Polska wprowadza zmiany. Od środy listy polecone będą mogły trafiać do skrzynek pocztowych, a przesyłki kurierskie nie będą wymagały pokwitowania.

468
21.04.2020 13:45

POCZTA
 / 
Koronawirus. Zmiany w Prawie pocztowym - polecony do skrzynki

Ważne zmiany dotyczące listów poleconych i przesyłek kurierskich. Urząd Komunikacji Elektronicznej informuje o zmianie Prawa pocztowego w związku z pandemią.

617
16.04.2020 8:29

RZĄD
 / 
Odmrażanie gospodarki i przesunięcie wyborów. Komentarz wicepremiera Jacka Sasina

Wicepremier i minister aktywów państwowych w RMF FM powiedział, że przesunięcie wyborów na 17 maja byłoby bardzo wskazane. Zdradził też szczegóły dotyczące odmrażania gospodarki. Zmiany w sklepach i kościołach, otwarcie lasów. Szkoły nadal zamknięte, a imprezy masowe będą odblokowywane w ostatniej kolejności.

915
06.04.2020 20:09

WYBORY
 / 
Poczta Polska stanie na czas wyborów. Tak zakłada projekt PiS

Na początku maja nie dostaniesz pisma z sądu, urzędu skarbowego czy ZUS-u. W projekcie ustawy, która zmienia zasady wyborów, pojawił się zapis, który de facto paraliżuje Pocztę Polską. W dokumencie czytamy bowiem, że w okresie wyborczym jest ona "zwolniona z obowiązku świadczenia innych usług pocztowych".