Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Zwolnienia w Poczcie Polskiej. Spór z zarządem się zaostrza

31
Podziel się:

W wyniku zwolnień grupowych pracę ma stracić do 2 tys. osób. Pracownicy weszli w spór zbiorowy z pracodawcą. Dołączają kolejne związki zawodowe.

Zwolnienia w Poczcie Polskiej. Spór z zarządem się zaostrza
Poczta Polska (Getty Images)

Konflikt między pracownikami Poczty Polskiej a jej zarządem trwa i z dania na dzień się zaostrza. Władze spółki nie zrezygnują z programu zwolnień, bo jak twierdzą Poczta jest w trudnej sytuacji finansowej i cięcia są konieczne.

– Niekorzystne zmiany rynkowe, które mogą mieć charakter trwały, jak rosnąca e-substytucja, powodują, że spółka musi dostosować poziom zatrudnienia do skali prowadzonych na zmniejszającym się rynku usług listowych działań oraz przy silnej konkurencji na rynku usług kurierskich – tłumaczy na łamach "Rzeczpospolitej" Justyna Siwek, rzeczniczka PP.

Zobacz także: Koronawirus. RPO Adam Bodnar: za nieudane wybory 10 maja 2020 pełną odpowiedzialność ponosi obóz rządzący

Zlikwidowanych łącznie ma zostać 7 tys. etatów - pisze "Rzeczpospolita". Pracę w ramach zwolnień grupowych ma 2 tys. osób.

W odpowiedzi na to kolejne związki zawodowe ogłosiły spór zbiorowy z pocztowym operatorem. Zwłaszcza, że w obliczu zwolnień jednocześnie zatrudniani są ludzie z kręgów sprzyjających władzy.

Przykład? Jak pisaliśmy w Wirtualnej Polsce, była szefowa "Wiadomości" TVP Marzena Paczuska ma na Poczcie zarządzać relacjami z pracownikami.

To nie wszystko, jak informowaliśmy na łamach money.pl, do firmy przychodzą osoby związane wcześniej m.in. z MON i MSWiA.

Na Poczcie Polskiej coraz głośniej mówi się o możliwym strajku. Związkowcy chcą w ten sposób zablokować zwolnienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
inż.
3 lata temu
skandal, rozpoczął się mobbing , poczta ma ofecie słodycze i takie tam, pracówników rozlicza się ze sprzedaży, ale nie żadnej promocji w mediach, żadnych gazetek, jak to sprzedawać jak jest droższe, Poczta liczy , że pracownicy to kupią, pytam czy związaki tego nie widzą. Druga sprawa Zarząd poczty przespał paczkomaty, teraz szukaja lokaliazcji jak wszystko przejeła konkurencja , teraz tylko złe lkoalizacje zostały. A dw w gdańsku zatrudnianja nowych oa zapowiadja zwolnienia starych pracowników i najazd mobbing.
Montreal
3 lata temu
Pracownicy są wykorzystywani na maksa nie od dziś w tej instytucji rozbudowana administracja Listonosze mają po trzy rejony za 1900 netto totalny obraz nędzy dziwię się że nie potrafią zjednoczyć się i ogłosić strajk związki zawodowe podporządkowane są dyrekcji jak za komuny
lpp
3 lata temu
Dobra zmiana w natarciu! Tak rządzi PiS. Wszędzie, gdzie się pojawi, syf i maligna.
Piotruś Punk
3 lata temu
Ja powiem tak. W P.P. przepracowałem 16 lat, od 2016 nie pracuję już w tej firmie. Odkąd pamiętam to zawsze na początku roku było cięcie etatów, mniej lub bardziej nagłaśniane, powtarzam że było tak co roku. Ostatnio w P.P. były nawet jakieś masowe zatrudnienia, no to teraz są zwolnienia. Tam zmienia się tylko Zarząd i dyrektorzy w Mordorze, reszta ma korzenie jeszcze w PRL. Dobrze mają tylko ci co mówią że jest świetnie i wspaniale, jeżeli ktoś mówi o problemach, albo kontempluje decyzję przełożonych bo są bez sensu, to ma przesrane.
dzako
3 lata temu
Kilku prezesików, stado zwiazkowców, jeszcze większe stado inspektorów ,rodzinne folwarki a na końcu listonosze którzy za 2600+200 premii musza tą hołotę utrzymać ,strajku i tak nie zrobicie patologiczne związki ciągną druta zarządowi a ten im za to płaci -więcej mam szacunku dla prostytutki niż dla związkowców ale L4 działa cuda będziecie musieli popracować a to zaboli
...
Następna strona