Trwa ładowanie...
bDTsUZFh

Notowania

Rynek Pracownika – Wszystkie wiadomości

8
29.03.2021 14:53

PRACODAWCY
 / 
Zwolnienia grupowe w Tesco. Ponad 1200 osób pozostanie bez pracy

Ponad 1200 pracowników sieci Tesco może w ciągu następnych kilkunastu miesięcy stracić pracę w wyniku restrukturyzacji firmy. Zmiany wynikają z umowy, na mocy której sieć Netto przejmuje sklepy brytyjskiego giganta.

64
22.02.2021 12:07

RYNEK PRACOWNIKA
 / 
Pensje w Polsce są za wysokie? "Płaca minimalna musi być przewidywalna"

Płaca minimalna w Polsce nie jest adekwatna do sytuacji gospodarczej - alarmuje Rada Przedsiębiorczości. Jej zdaniem zbyt wysokie wypłaty mogą naruszyć i tak obciążony kryzysem system płac. Jaka jest więc alternatywa dla podwyższanej według politycznego klucza pensji minimalnej?

103
19.01.2021 11:48

PRACODAWCY
 / 
31 dni urlopu sposobem na kryzys? Związkowcy nie mają wątpliwości

Związkowcy chcą wydłużenia urlopu do 31 dni, z kolei pracodawcy pracy zdalnej na stałe. Rząd we współpracy z biznesem i związkowcami szykuje umowę społeczną, która ma na celu przeprowadzenie Polski przez kryzys "suchą stopą". Czy postulaty związkowców zostaną wzięte pod uwagę?

379
28.09.2020 16:04

RYNEK PRACOWNIKA
 / 
Poczta Polska tnie etaty. Firma szykuje plan "dobrowolnych odejść" dla pracowników

Money.pl dotarł do szczegółów Programu Dobrowolnych Odejść z Poczty Polskiej. Program to odpowiedź Poczty na problemy finansowe w związku z pandemią - oficjalnie. W kuluarach pracownicy winą za kiepską kondycję firmy obarczają osoby odpowiedzialne za nieodbyte wybory i zawieranie niekorzystnych umów.

3
15.06.2020 7:13

RYNEK PRACY
 / 
Bezrobocie. Nawet 59 mln zwolnień w całej Europie

Nawet co czwarty Europejczyk straci pracę przez pandemię koronawirusa. Europejskie gospodarki są ostrożnie odmrażane, jednak podnoszenie się po kryzysie będzie długie.

bDTsUZFj
135
16.04.2020 10:32

PRACA
 / 
Koronawirus w Polsce. "Rynek pracownika odchodzi w zapomnienie"

- Na rynku właśnie zachodzą wielkie zmiany. Rynek pracownika odchodzi już w zapomnienie - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj. Jego zdaniem wiele firm "będzie musiało podjąć trudne decyzje o zwalnianiu pracowników". A to oznacza znacznie wyższe bezrobocie. - Mieliśmy w ostatnich latach cudowny okres dla gospodarki i wielu z nas zapomniało, że może być inaczej - zwraca uwagę Przemysław Gacek. Dodaje przy tym, że w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się podobnego oblężenia urzędów pracy jak w latach 2003-2004. Ale zamiast kolejek na ulicach, będą przeciążone serwery.

385
08.04.2020 10:42

PRACA
 / 
Zamrożone podwyżki, zawieszone rekrutacje i pierwsze zwolnienia. Rynek pracownika też ma swoją epidemię

Pracownik? Nie, dziękuję! Firmy masowo wycofują oferty pracy. Jak wynika z szacunków money.pl, tylko na początku kwietnia mogło wyparować niemal 25 tys. wakatów. Pracodawcy przez długie miesiące szukali rąk do pracy, ale już ich nie chcą. Rynek pracy w tej chwili? To wstrzymana część rekrutacji, zatrzymane podwyżki i postępujące zwolnienia.

306
30.03.2020 11:40

PRACOWNICY
 / 
Rynek pracownika właśnie się kończy. "Żaden żyjący nie pamięta takiego uderzenia w gospodarkę"

- Ukraińcy już są zwalniani. To pierwsza grupa, w którą skutki epidemii uderzyły - powiedział Piotr Bartkiewicz, ekonomista mBank. – Kolejne to osoby młode, słabo wykształcone i ci, którzy są blisko emerytury. Zagrożeni zwolnieniem są także pracownicy na umowach cywilno-prawnych, których można pozbyć się z dnia na dzień. Wypowiedzenia są zwykle wręczane ostatniego dnia miesiąca, więc można powiedzieć, że dziś kończy się w Polsce rynek pracownika. O żądaniach płacowych można kompletnie zapomnieć. Zresztą w tej sprawie już zmierzaliśmy w tym kierunku przez ostatnie 1,5 roku. Presja płacowa mocno wyhamowała. Trudniejsza sytuacja na rynku pracy już powoli zaczynała nas dopadać, natomiast nikt nie mógł przewidzieć takiego uderzenia w gospodarkę, z jakim mamy do czynienia w tej chwili. Tego nie pamięta żaden żyjący.

80
11.01.2020 10:07

PRACA
 / 
Podnoszą kwalifikacje i jeszcze za to płacą. Wciąż można dołączyć

Są regiony w Polsce, które płacą biernym zawodowo, a nawet zatrudnionym, za to, że przystąpią do szkoleń, które podniosą ich kwalifikacje i pozwolą im znaleźć lepszą pracę. Cały czas można przystąpić do projektu. - Bardzo dobry pomysł. Aktywizacja zawodowa to teraz największe wyzwanie - mówi money.pl ekspert ds. rynku pracy Andrzej Kubisiak.

bDTsUZFp
2
09.12.2019 12:14

PRACOWNICY
 / 
Pracownicy z zagranicy. "Bądźmy odważni, bo inaczej będą kłopoty"

Rynek pracy w Polsce potrzebuje pracowników z zagranicy. - Nie może być tak, że konsulat się nie wyrabia. Z drugiej strony, boimy się trochę przyjezdnych. Bądźmy odważni, wyławiajmy spośród Ukraińców tych, którzy chcą się w Polsce zakotwiczyć, którzy utożsamiają się z naszym krajem, często mają polskie korzenie. Bądźmy wobec nich odważni, ale i roztropni. Jeśli nie będziemy odważni wobec obcokrajowców, to będziemy mieli kłopoty gospodarcze - powiedział w programie "Money. To się liczy" Zbigniew Żurek, wiceprezes Business Centre Club.

319
25.06.2019 11:19

PRACA
 / 
Rynek pracownika. Szukają chętnych i podbijają stawki

Co piąta firma branży transportowej i logistycznej szuka pracowników. Pracownik magazynu może zarabiać nawet 23 zł brutto za godzinę.

355
21.06.2019 6:52

PRACA
 / 
Polacy bez skrupułów zmieniają pracodawców. Firmy kosztuje to krocie

Polacy wykorzystują rynek pracownika i nie przywiązują się do pracodawców. Nawet 30 proc. szeregowych pracowników rozstaje się z firmą przed upływem okresu próbnego.

110
09.04.2019 14:49

PRACA
 / 
Rynek pracownika. Czas poszukiwania pracy w Polsce wydłużył się

Średnio około 2,3 miesiąca potrzeba, aby znaleźć pracę – wynika z raportu firmy Randstad. Co czwarty Polak w ostatnim półroczu zmienił pracę.

bDTsUZFq
5
18.05.2017 17:13

ZPP
 / 
Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

Jak podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny przeciętne wynagrodzenie brutto w kwietniu wyniosło 4.489,1 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 4,1 proc. Zatrudnienie wzrosło zaś o 4,6 proc. rok do roku.

08.06.2016 12:48

RYNEK PRACOWNIKA
 / 
PAIiIZ: 193 tysiące Polaków pracuje w sektorze usług dla biznesu

Rynek pracownika, dominacja kapitału polskiego i projekty realizowane praktycznie w każdym zakątku Polski - tak wygląda obecnie sektor usług dla biznesu (tzw. BSS) w Polsce. Według opublikowany przez PAIiIZ raportu, w sektorze pracuje już 193 tys. Polaków.

21.10.2015 18:02

RYNEK PRACY
 / 
HR w firmie. Oto dział, w który inwestują już nie tylko korporacje

Działy HR coraz częściej włączane są do procesów zarządzania przedsiębiorstwami. Zyskują wpływ na strategię firmy, wyznaczają cele i dostosowują misję organizacji do sposobu zarządzania personelem. Trend ten będzie coraz wyraźniejszy, bo rynek pracy powoli staje się rynkiem pracownika.