Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Ile zarabia kasjer? W markecie zarobisz więcej niż w ZUS-ie czy skarbówce

21
Podziel się:

Od niespełna dwóch tysięcy do blisko pięciu tysięcy złotych miesięcznie. Markety szukają rąk do pracy, a stawki godzinowe idą w górę. Ile w praktyce zarobi kasjer w sklepie? To zależy.

Ile zarabia kasjer? W markecie zarobisz więcej niż w ZUS-ie czy skarbówce
Zarobki kasjerów w dużych sieciach znowu wzrosły (Adobe Stock)
bEDVHrud

Mediana zarobków, czyli najczęściej występująca pensja w zawodzie, nie powala. 3020 zł brutto to niewiele, choć z każdym rokiem stawki na kasie rosną. Wszystko przez ekspansję dużych sieci handlowych i brak rąk do pracy.

Najlepsi zarobią jednak więcej, bo nawet 3500 zł - wynika z danych serwisu wynagrodzenia.pl. Co istotne, w niektórych ogłoszeniach o pracę na kasie przeczytamy, że sklepy oferują pracownikom nawet 4 tys. zł wzwyż na rękę. Warto jednak zwrócić uwagę na detale. Żeby zainkasować pełną kwotę, należy bowiem spełnić kilka warunków. Z reguły mowa o niekorzystaniu z L4.

bEDVHruf

Gorzej niż początkujący pracownik Lidla i Biedronki zarabia na starcie urzędnik w skarbówce czy w ZUS-ie. Także strażak na początku swojej kariery nie ma co liczyć na takie pieniądze. Wynagrodzenia w budżetówce stanęły.

Zobacz także: Zakaz handlu. "Solidarność" chce zmiany prawa

Na kasie z kolei rosną. Tym samym w Lidlu najniższa płaca wynosi od 3550 zł do 4350 zł brutto miesięcznie. Jest ona uzależniona od lokalizacji sklepu i kosztów życia w danym miejscu. Po dwóch latach pracy w sklepie będzie to już odpowiednio: 3900 zł i 4800 zł brutto – informują władze dyskontu.

bEDVHrul

Na tym jednak nie koniec. Jak głosi komunikat prasowy Lidla, każdy, kto przepracuje w sklepie minimum pół roku, może też liczyć na jednorazową nagrodę roczną w wysokości połowy lub całej miesięcznej pensji.

Na początku tego roku wynagrodzenia podniósł swoim pracownikiem również właściciel sieci dyskontów Biedronka. Dostali oni średnio o 200 zł miesięcznie więcej. Ostra konkurencja i brak rąk do pracy, szczególnie w dużych miastach, powodują, że sieci handlowe walczą o pracownika.

Praca na kasie. Gdzie zarobimy więcej?

Sporo zależy także od regionu Polski. Najlepiej zarabiający kasjerzy na Mazowszu mogą inkasować ponad 4 tys. zł miesięcznie. Na Podlasiu czy Lubelszczyźnie będzie to już o blisko tysiąc złotych mniej.

bEDVHrum

Niestety, również w tym zawodzie znajdziemy lukę płacową. Mężczyzna na kasie zarobi średnio o kilkaset złotych więcej od kobiety. Drugorzędne znaczenie ma natomiast wiek pracownika. Kasjer po sześćdziesiątce zarobi bowiem tyle samo co młodzik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDVHruG
Źródło:
Sedlak&Sedlak
KOMENTARZE
(21)
Urzędas
4 dni temu
Ciekawe skąd mają takie dane ja po 11 latach pracy w skarbówce mam ponad 5 k podstawy do tego 11 procent za wysługę, trzynastkę, dodatek kontrolerski oraz nagrody półroczne (przed pandemią były kwartalne), dodatkowo wczasy pod gruszą oraz świadczenia świąteczne. Ciekawe który kasjer tyle zarobi. Na początku jest owszem ciężko zarobki mizerne lecz z czasem można odnieść sukces.
Basia
2 miesiące temu
Zapraszam urzędników na kasę
WiemTo
2 miesiące temu
w każdym razie wygodniej pracować w Skarbówce. Market to obóz pracy.
bEDVHruH
Nika
2 miesiące temu
Gdziekolwiek się pracuje i cokolwiek się robi, powinno się godnie zarabiać. Nie można porównać odpowiedzialności jaką ponoszą ludzie pracujący w urzędach z ciężką fizyczną pracą w sklepie. Kazdy zawód jest potrzebny. Powinniśmy wzajemnie się szanować i doceniać .
Agata
2 miesiące temu
W Skarbówce na ten moment zarabia się 3500-3600 brutto. Nie zrealizowano uchwały modernizacyjnej, oklamano nas. Wstrzymano premie. A wszystko za solidna, ciężka prace. Proszę wejść na stronę z ogłoszeniemi pracy na stronie nabory kprm, sa podane kwoty zarobków. Na nabory zgłaszają się 1-2 osoby chętne. Mam nadzieje, ze jeszcze trochę i zawine się stamtąd.
...
Następna strona