Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Co dalej z pracą zdalną? Szefowie wolą, gdy pracownik chodzi do biura

10
Podziel się:

Nawet 39 proc. pracodawców nie ufa pracownikom wykonującym obowiązki zdalnie - wynika z badania na zlecenie firmy Ricoh. To ciekawe, zważywszy na fakt, że zaledwie co piąty szef zaobserwował podczas pracy zdalnej spadki efektywności.

Co dalej z pracą zdalną? Szefowie wolą, gdy pracownik chodzi do biura
39 proc. pracodawców nie ufa pracownikom pracującym zdalnie (East News)
bEITbkrp

Pandemia zmieniła nasze podejście do pracy z domu, choć nie każdy szef się do niej przekonał. Okazuje się, że mimo iż 35 proc. pracodawców deklaruje pełne zaufanie wobec pracy zdalnej, 39 proc. zachowuje wobec niej dystans czy "brak zaufania".

Ich zdaniem obowiązki służbowe nie są wykonywane równie efektywnie i sumiennie, jak w biurze. Jednak jedynie 19 proc. szefów przyznaje, że podczas pandemii i zdalnej pracy zauważyło wyraźny spadek jej efektywności.

bEITbkrr

Jednocześnie ponad połowa (57 proc.) z nich twierdzi, że taki tryb pracy to szansa na rozwój rynku pracy po pandemii. Pośród potencjalnych korzyści wymieniają oni m.in. stawianie na nowe technologie, które mają ułatwiać efektywną pracę.

Zobacz także: Rząd bez Gowina. Jak poradzi sobie biznes? "Był obliczalny i był dobrym partnerem"
bEITbkrx

W ankiecie wykazano też, że powrót do biura budzi obawy: 42 proc. pracodawców przyznało, że członkowie ich zespołów obawiają się powrotu do biura i przebywania w dużych skupiskach ludzi.

Badanie przeprowadzono na próbie 1500 osób zajmujących stanowiska decyzyjne w europejskich firmach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEITbkrS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Dusia
miesiąc temu
W moim przypadku praca w domu równa się większa efektywność. Także szef mnie nie ściąga z domu do biura. W tym czasie jak pracuje w domu to nawet jestem w stanie wykonać sporo domowych obowiązków od prania, włączenia roomby czy ugotowania obiadu.
Albert
2 miesiące temu
Pracuję zdalnie w pewnej korporacji. Z ludźmi się nie widuję fizycznie. Komunikacja wewnętrzna jest ograniczona. Strach się uzewnętrznić - najlepiej pisać tylko na tematy stricte zawodowe. I teraz... Strach tam wracać! Makiawelizm w najczystszej postaci!
OlO
2 miesiące temu
To fatalnie świadczy o kadrze kierowniczej. Nie umieją powiedzieć dlaczego, ale wolą mieć ludzi w pracy. Nie chodzi o to, żeby coś wypracowali, ale żeby pracowali po czujnym okiem przełożonego. Czyli taki przełożony jest w stanie jedynie kontrolować pracę, a nie jej efekty. W sektorze publicznym częstym przypadkiem jest, że przełożeni są głupsi i mniej doświadczeni od pracowników, ale w prywatnym też?
bEITbkrT
Krystyna
2 miesiące temu
Chciałabym popracować zdalnie, extra by było,tylko to nie przywilej dla medyków....☹️
Oli
2 miesiące temu
Banda jedna wielka nie macie pojecia co to ciezka praca fizyczna za psie pieniadze na was sie robi tez bysmy sobie chetnie z domu popracowali