Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Zarząd JSW daje podwyżki, a związki je odrzucają. "Takie zachowanie jest etycznie naganne"

4
Podziel się:

Już od 1 lipca w życie wejdą podwyżki dla załogi Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Niezależnie od sprzeciwu organizacji związkowych. Zarząd JSW pozostaje pod tym względem nieugięty.

Zarząd JSW daje podwyżki, a związki je odrzucają. "Takie zachowanie jest etycznie naganne"
Zdaniem związków stawka płacowa powinna wzrosnąć o 6 proc. (Materiały prasowe, Dawid Łach, Jastrzębska Spółka Węglowa)
bECfpZoB

Niezależnie od sprzeciwu związkowców załoga JSW już od 1 lipca otrzyma podwyżki. Zarząd spółki pozostaje nieugięty na żądania strony związkowej, która w podczas poniedziałkowego wystąpienia (Solidarność JSW, ZZG JSW i Kadra pracowników JSW), odrzuciła zapowiedziane przez zarząd JSW podwyżki na poziomie 3,4 proc.

A żądania? Zdaniem związków stawka płacowa powinna wzrosnąć o 6 proc. Do tego dochodzi również rekompensat za brak podwyżek w ub. roku.

Zarząd JSW nie pozostaje bierny i kontruje, że ta decyzja to nic innego jak "wyraz braku dbałości o realną poprawę warunków płacowych załogi JSW" przez organizacje reprezentatywne. Według władz spółki opinii reprezentatywnych związków nie podzielają pozostałe organizacje związkowe, działające w JSW.

bECfpZoD
Zobacz także: Kopalnia Turów oraz Nord Stream 2. Krytyka polskiej dyplomacji i "rozczarowująca wypowiedź" Joe Bidena

Jako przykład podano spotkanie online 7 czerwca, w którym uczestniczyło 65 związków zawodowych JSW. Według zarządu spółki większość przedstawicieli strony społecznej przychyliło się wówczas do proponowanych przez zarząd rozwiązań.

W środowym oświadczeniu zarząd JSW przekazał, że wystarczy nieznaczny wzrost cen węgli, by natychmiast pojawiły się nowe żądania związkowców. "Przy czym osoby, które je formułują zdają się w tej samej chwili nie pamiętać o zaciągniętych wcześniej przez spółkę kredytach, realizowanych inwestycjach, sytuacji pandemii, czy konieczności odbudowania jakichkolwiek rezerw dla pracowników" - czytamy. Zdaniem zarządu takie zachowanie jest "etycznie naganne".

bECfpZoJ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECfpZpe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Kkk
3 miesiące temu
Dlaczego związki zawodowe, nie przejmą upadających kopalni. Jestem nawet za tym, aby wyzerować im zadłużenia. Zobaczymy, czy będą zarządzać tak, jak żądają
bojówka PiS
3 miesiące temu
zwana żartobliwie Solidarnością się burzy?
sbsb
3 miesiące temu
A na jakiej podstawie podwyżki? Temu Państwu się też należy po prostu, czy jakieś podstawy ekonomiczne tych żądań są?
bECfpZpf
Polak
3 miesiące temu
Niemcy współpracując z Rosja , zostaną zobowiązane wraz z nowym rurociągiem wykonywać rozkazy z Rosji, i nic Niemcy na to nie poradzą. Niemcy wpadła we własne sieci. Niemcy przez rzez rurociąg rozwalą z Rosją Unię Europejską.