Notowania

Państwa grupy G7 nie chcą kryptowaluty Facebooka

Państwa grupy G7 sprzeciwiają się rozwijaniu przez Facebooka kryptowaluty. Szeroka dystrybucja stabilnych tokenów może zagrozić światowemu systemowi monetarnemu i stabilności finansowej- oceniają.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Projekt kryptowaluty cały czas jest osnuty tajemnicą

Chodzi o specjalną kryptowalutę stworzoną przez Facebooka. Libra – tak miałaby się nazywać – miałaby stanowić środek płatniczy m.in. dla krajów rozwijających się, gdzie tradycyjne waluty bywają niestabilne. Użytkownicy mogliby posługiwać się nią w Messengerze czy w WhatsAppie, a konsumenci korzystający z kryptowaluty mają otrzymywać dodatkowe bonusy. Plan miałby wejść w życie w 2020 roku, jednak państwa G7 są sceptyczne – czytamy w Radiu Zet.

- Facebook tworzy globalną walutę - mówi jeden z ekspertów.
Facebook czy Facebank? "Libra to będzie coś więcej niż kryptowaluta"

Państwa G7 są zdania, że stabilne tokeny cyfrowe (stablecoins) o zasięgu globalnym nie powinny pojawiać się na rynku do czasu przeanalizowania związanego z nimi ryzyka i stworzenia regulacji prawnych, bo mogłoby to destabilizować światowy ład finansowy.

Specjalna grupa robocza złożona z przedstawicieli G7 w raporcie przedłożonym ministrom finansów największych gospodarek świata pisze o potencjalnych skutkach wprowadzenia tej kryptowaluty.

G7 obawia się, że Libra może wpłynąć na obniżenie skuteczności ponadnarodowych działań na rzecz walki z procederem prania brudnych pieniędzy oraz finansowaniem terroryzmu, a także przyczynić się do wzrostu problemów z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Obejrzyj: Ministerstwo Finansów ma problem z kryptowalutami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kryptowaluty, g7, cyberprzestępczość, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-10-2019

PPŻe ta mafia jeszcze funkcjonuje?!

18-10-2019

FBekA ja chcę taką walutę jak i inni użytkownicy FB!!! Czy nasz głos, zwykłych obywateli nie liczy się???

19-10-2019

NikoRzecz w tym, że krypto opatre o blockchain - czy to stable czy wyceniany osobno, czy banku centralnego czy nie - choć dziś jest dopiero w fazie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)