Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papieru toaletowego nie zabraknie. Velvet Care ma o 60 proc. więcej zamówień

Koronawirus zawiesił setki tysięcy miejsc pracy. Są jednak firmy, które pracują wręcz na zwiększonych obrotach. To producenci środków higienicznych, na przykład papieru toaletowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Producent papieru toaletowego przyznał, że w ostatnich tygodniach ma o 60 proc. więcej zamówień (Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)

W marcu zamówienia na produkty Velvet Care, producenta m.in. papieru toaletowego i chusteczek higienicznych, zwiększyły się o 60 proc. w stosunku do średniej z wcześniejszych miesięcy. O ile w Chinach papieru w pewnym momencie zabrakło na półkach, to polscy producenci pracują na zwiększonych obrotach i uspokajają, że problemów z dostępnością nie będzie.

— W naszej firmie już od stycznia 2020 r., kiedy to pojawiły się pierwsze informacje na temat koronawirusa, przygotowywaliśmy się do takiej sytuacji i dlatego obecny zwiększony popyt nie jest dla nas zaskoczeniem. Gromadziliśmy zarówno zapasy surowców, jak i gotowego produktu — powiedział w rozmowie z "Pulsem Biznesu" Artur Pielak, prezes Velvet Care.

W wielu sklepach po papierze toaletowym zostały dosłownie gołe półki.
Dlaczego Polacy rzucili się na papier toaletowy? Kompletnie irracjonalne, stadne zachowanie

Dodał, że dodatkowo fabryka Velvet Care w Kluczach pracuje obecnie na pełnych obrotach, tj. przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. W zakładzie wdrożono środki bezpieczeństwa: każdy pracownik wchodzący do zakładu musi przejść pozytywnie pomiar temperatury. Do minimum ograniczono podróże służbowe oraz wizyty gości. Wydawanie towaru odbywa się "bezdotykowo".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, papier toaletowy, artykuły higieniczne, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2020

HelmutPrywatna Wytwórnia Papieru Wartościowego.

23-03-2020

2020yyy Gielda Papierow Wartosciowych.....

23-03-2020

mirutLudzie żrą ten papier czy zwiększył się popyt na parówki?

Rozwiń komentarze (12)