Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. TOS
|

Parówki z Orlenu. Jednym z dostawców jest firma z rodzinnych stron Obajtka

3080
Podziel się:

Skąd się biorą parówki na stacjach Orlenu? Dostarcza je między innymi firma Wędzonka z Myślenic - ustalił portal tvn24.pl. Pełnomocnikiem tej firmy jest Joanna Górka-Firek, która - jak się okazuje - zasiada też w radzie nadzorczej jednej z orlenowskich spółek.

Parówki z Orlenu. Jednym z dostawców jest firma z rodzinnych stron Obajtka
Parówki z Orlenu. Jednym z dostawców jest firma z rodzinnych stron Obajtka (East News, ANDRZEJ IWANCZUK)

Parówki do Orlenu dostarczają cztery firmy. Trzy to duzi gracze powszechnie znani na rynku: Animex, Zakłady Mięsne Silesia, Zakłady Mięsne Stanisławów. Czwartą firmą jest natomiast Wędzonka z Myślenic, w których urodził się Daniel Obajtek. Pełnomocnikiem zarządu tej spółki od 2010 roku jest Joanna Górka-Firek, która - jak wynika z zapisów w Krajowym Rejestrze Sądowym - od stycznia 2020 roku jest również członkiem rady nadzorczej spółki Orlen Paliwa - podaje tvn24.pl.

Co ciekawe, to niejedyne posady Górki-Firek. Jak ustalił portal, od 10 marca 2014 r. jest ona też zatrudniona w Małopolskim Oddziale Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jako radca prawny.

Przygodę w ARiMR miał też Daniel Obajtek. Był on prezesem agencji od końcówki 2015 roku do 2017 roku, zanim przeszedł do koncernu Energa. Za czasów, gdy Obajtek szefował ARiMR, lokalna siedziba agencji została przeniesiona z Dobrzyc do Myślenic. Według informacji tvn24.pl agencja zawarła umowę na wynajem świeżo wybudowanego biurowca w Myślenicach z Grzegorzem Firkiem, mężem Joanny Górki-Firek i właścicielem firmy budowlanej.

Zobacz także: Daniel Obajtek nie zaszkodzi Orlenowi. Marek Belka komentuje

Jak jednak zaznacza krakowski ARiMR, małopolski oddział agencji podpisał umowę przedwstępną na wynajem tej nieruchomości 20 listopada 2015 roku, na siedem dni przed objęciem przez Obajtka funkcji pełniącego obowiązki prezesa ARiMR, a umowa najmu - 7 października 2016 roku i została zawarta z Grzegorzem Firkiem.

Według źródła tvn24.pl Obajtek zna się z Joanną Górką-Firek. Grzegorz Firek w rozmowie z portalem potwierdził, że jest właścicielem nieruchomości, którą wynajmuje ARiMR, a jego żona prokurentem w Wędzonce. Nie chciał jednak umożliwić rozmowy z Joanną.

Ostatnio coraz głośniej jest o Danielu Obajtku. Obajtek od jesieni ubiegłego roku jest wspólnikiem w nowo powstałej firmie deweloperskiej Linda Dom. Rada nadzorcza Orlenu, w którym Obajtek jest prezesem, nie ma nic przeciwko.

Głośno też jest o jego nieruchomościach. Kilka dni temu "Gazeta Wyborcza" pisała o niezwykle korzystnej cenie, jaką prezes Orlenu dostał wraz z partnerką, kupując w 2018 roku apartament na warszawskim osiedlu Awangarda. Zamiast 12,5 tys. zł za metr, zapłacił zaledwie 6,9 tys. zł. Deweloper zapewnił, że co roku sprzedaje kilkaset lokali, a wszystkie transakcje zawierane są na ogólnych zasadach rynkowych.

Jak podlicza "Wyborcza", prezes Orlenu ma w Polsce co najmniej kilkanaście nieruchomości. Chodzi m.in. o "okazały dworek z basenem" w Łężkowicach, niedaleko Pcimia.

Szef Orlenu ma też majątek w rodzinnej wsi Stróży. 270-metrowy dom stoi na działce o powierzchni 6700 mkw.

Co więcej, w 2010 roku Obajtek miał kupić posiadłość w Sasinie na Pomorzu. Nad morzem prezes Obajtek ma też działkę z domkami letniskowymi. Obajtek ma również działkę ze 100-metrowym domem w Lanckoronie w powiecie wadowickim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3080)
wawa
rok temu
Zysk Orlenu za 5 lat blisko 10-krotnie wyższy niż za PO-PSL Jak poinformował w ostatnich dniach prezes Zarządu PKN Orlen S.A Daniel Obajtek w 2020 roku jego koncern, mimo kryzysu w gospodarce, wypracował blisko 3,4 mld zł zysku netto, a sumarycznie w latach 2016-2020 zysk ten osiągnął kwotę 26,2 mld zł , a więc był blisko 10-krotnie wyższy niż w okresie 8 lat rządów PO-PSL (2008-2015), kiedy wyniósł tylko 2,9 mld zł.Ponad 26 mld zł zysku w 5 lat. --- Gdzie p. Obajtek sie POkarze, to już winny. --- Facet głowę ma nie od parady wszystko zgodnie z prawem oby jak najdłużej był prezesem Orlen w przeciwieństwie do ludzi zgromadzonych przy totalnej oPOzycji tam co drugi POsiada majątek nie zgodny z prawem... Ciekawe czego sie jeszcze czepią? Dla WP najlepiej jakby byly z Hamburga albo z Berlina parowki.
Pamiętamy !?
rok temu
Bardzo Dobrze "Sukcesy" POkonanych - Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci Afera karuzeli VAT-owskich Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości Afera reprywatyzacyjna Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan Afera z KGHM Próba doprowadzenia LOT do upadłości Afera stadionowa Afera wyciągowa Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł) Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit. Afera z Elewarrem Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy! Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc. Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców Podniesienie akcyzy na paliwo Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO Masowa inwigilacja obywateli Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego
Food Technolo...
rok temu
Firma Wędzonka, to sprawdzony business partner. Masz pewność, że jak dostarczasz im towar, to nie zapłacą w terminie (kilka miesięcy opóźnienia to standardowa procedura). Miałem okazję współpracować z tą jakże fantastyczną firmą, zawsze z problemami. Moralność płatnicza jak i zwykła ludzka poniżej godności. Zastanawiam się jak przeszli audyt jakości zakładu, z ich standardem to praktycznie niemożliwe, no może, że jest Pan "wszystko może". To jest element na jaki należałoby zwrócić uwagę przy kontrolach. Jakość jest tam często mylona z słowem "jakoś to będzie". Pozdrawiam serdecznie włodarzy tego przybytku.
sfgh
rok temu
omijam drozyzne orlena tankuje gdzie indziej jestem patriotą
123
rok temu
I już się antypolskie trolle odezwały. Nikt wam nie każe tankować na Orlenie, możecie sobie kupowac paliwo i niemiaszków. Powodzenia.
...
Następna strona