Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Oktawian Góral
|

Pasażerowie, sprawdźcie bilety. Kolej wprowadza zmiany!

1
Podziel się:

W niedzielę 29 sierpnia w życie wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów. Korekta rozkładu jazdy jest już czwartą spośród pięciu zapowiedzianych na ten rok. Pasażerowie powinni zachować czujność i zweryfikować zakupione wcześniej bilety, może się okazać, że pociągi zmieniły godziny swoich odjazdów.

Pasażerowie, sprawdźcie bilety. Kolej wprowadza zmiany!
PKP wprowadza korektę rozkładu jazdy. Część pociągów może zmienić swoje godziny odjazdów. Pojawiły się także nowe połączenia (Pixabay)
bELgOwGd
Zobacz także: Pracodawcy chcą wiedzy o szczepieniach. "To potrzebne, by zaplanować biznes, ale i ochronić pracowników"

Jesienna korekta jest już czwartą zmianą rozkładów na kolei. W tym roku - zgodnie z planem - czeka nas jeszcze jedno wprowadzenie nowego rozkładu. Obowiązujący od niedzieli 29.08 obowiązywać do 6 listopada tego roku.

bELgOwGf

Nowe połączenia

PKP Polskie Linie kolejowe chwalą się wielkim powrotem połączenia między Mielcem a Dębicą na Podkarpaciu. Pociągi pasażerskie na tę trasę wracają po 12 latach przerwy w kursowaniu. To jednak nie koniec nowości. Do użytku oddano drugi tor na całej długości trasy z Warszawy do Radomia. Pozwala to na zwiększenie liczby wyprawianych na szlak składów.

Zwiększenie przepustowości trasy oznacza również większą liczbę pociągów dalekobieżnych, które znacząco skrócą czasy swoich przejazdów, bowiem powrócą na najkrótsze trasy. Tak się stanie m. in. w przypadku połączenia Kraków-Olsztyn przez Kielce, który od dziś (29.08) pojedzie o pół godziny krócej.

Powody do świętowania mają mieszkańcy Podkarpacia. Po 12 latach przerwy na tory wracają składy na trasie Mielec - Dębica. Pierwszy pociąg na reaktywowanej trasie odjedzie 1 września. Trasa ta - jak wskazują PKP Polskie Linie Kolejowe - przeszła modernizację, dzięki czemu pociągi pokonają ją w około 35 minut zamiast półtotej godziny, jak miało to miejsce przed zamknięciem połączenia w 2009 roku.

bELgOwGl

Remontów ciąg dalszy

Koniec wakacji to wyraźny spadek ruchu turystycznego. PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzają wykorzystać ten czas na kontynuowanie remontu trasy z Krakowa do Zakopanego. Pasażerowie korzystający z tych połączeń muszą przesiąść się do autobusów. Na czas prac PKP PLK za pociągi dalekobieżne na trasie Kraków–Zakopane i regionalne na trasie Sucha Beskidzka–Zakopane, wprowadza zastępczą komunikację autobusową.

Duże zmiany czekają kolej w stolicy. W związku z całkowitą przebudową stacji Warszawa Zachodnia pociągi zmienią swoje trasy. Część z nich będzie korzystała z nowej stacji Warszawa Główna, inne zatrzymają się na dworcach Śródmieście i Gdańskim.

Szczegółowe informacje na temat nowych tras i ich przebiegu znajdują się w Portalu Pasażera, na stronach internetowych przewoźników kolejowych oraz na dworcowych gablotach. Na największych stacjach kolejowych w całej Polsce w niedzielę i poniedziałek pojawią się ponadto mobilni informatorzy, którzy będą służyli pomocą pasażerom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELgOwGG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
asdf
2 miesiące temu
po co im na wschodzie pociagi? maja pis. powinno wystarczyc