Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Paweł Borys: Artykuł w "Gazecie Wyborczej" to typowy fake news

43
Podziel się:

- Redaktor Kostrzewski wprowadził w błąd czytelników "Gazety Wyorczej". PPK to de facto podwyżka wynagrodzeń. Na koniec na kontach pracowników będzie więcej pieniędzy – przekonuje prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Paweł Borys.

Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju
Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PAP, Tytus Żmijewski)
bEDKIHsl

Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych wchodzi w życie od 1 lipca, ale pierwsze skutki nowego programu emerytalnego Polacy mają odczuć dopiero odbierając listopadową pensję. Będzie ona o 2-4 proc. niższa niż dotychczasowa.

To miesiąc później niż zakładano początkowo. Jak przekonuje ”Gazeta Wyborcza”, przesunięcie to ma mieć związek z zarządzeniem prezesa PiS, aby do październikowych wyborów nie wprowadzać niepopularnych zmian. A takimi miałyby być m.in. cięcia w pensjach związane z uruchomieniem PPK. Paweł Borys, prezes PFR twierdzi, że to "fake news".

bEDKIHsn

- Zmiana maksymalnego terminu zawarcia umów o PPK wynika wyłącznie z interpretacji prawnej ustawy o PPK przez prawników, konkretnie chodzi o interpretacje kodeksu cywilnego. Informacje, jakoby miało to cokolwiek wspólnego z wyborami lub decyzjami władz PiS jest w całości nieprawdziwa i nie ma żadnego poparcia w faktach. Proces interpretacji prawa w tym zakresie jest udokumentowany w formie korespondencji – poinformował money.pl Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Jak przekonuje szef Funduszu, wszystkie główne terminy objęcia firm wdrożeniem PPK nie ulegają zmianie i start reformy jest ten sam - czyli 1 lipca 2019 roku.

- Łączenie tej interpretacji z kalendarzem wyborczym nie ma jakiejkolwiek podstawy w faktach. Tym bardziej, że mówimy o ostatecznym terminie zawarcia umów, co oznacza, że firmy mogą zawierać je wcześniej i tym samym wcześniej odprowadzać składki np. już za sierpień – zaznaczył prezes Borys.

bEDKIHst

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl

bEDKIHsO
KOMENTARZE
(43)
amu
3 lata temu
kolejny naginacz prawdy- jakim cudem za niewielki procent składki taka emerytura- chodzi o finanse koryta kolesi, na które złożą się podatnicy
pis=mafia
3 lata temu
fajny bełkot, ciekawe jak długo nad nim myślał
dr Gebbels
3 lata temu
dzień bez kłamstwa to dla wyborczej dzień stracony
bEDKIHsP
dede
3 lata temu
kolejny pis kamczuszek
dede
3 lata temu
kolejny pis kamczuszek
...
Następna strona