Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Pensje lekarzy. Niedzielski zapowiada zmiany

75
Podziel się:

Do końca lutego resort zdrowia chce wypracować nowe rozwiązania w sprawie wynagrodzeń w służbie zdrowia - powiedział minister Adam Niedzielski.

Pensje lekarzy. Niedzielski zapowiada zmiany
Niedzielski zapowiada zmiany w wynagrodzeniach medyków. (PAP, PAP/Wojciech Olkuśnik, Wojciech Olkuœnik)

- Rozpoczęliśmy bardzo szeroki dialog z całym środowiskiem - pracodawców, związków zawodowych, izb samorządowych. Kwestia wynagrodzeń w służbie zdrowia wymaga dużego uporządkowania – powiedział Niedzielski.

- Mamy wiele dodatków, które są wypłacane obok świadczeń zasadniczych i są niejednokrotnie płacone w wycenach świadczeń, które otrzymują szpitale. Mamy dodatki, które miały rekompensować pewien wolniejszy wzrost wynagrodzeń zasadniczych. Mamy wreszcie tzw. dodatki covidowe - dodał.

Zdaniem ministra, wynagrodzenia w systemie opieki zdrowotnej wymagają uporządkowania.

Zobacz także: Brak personelu medycznego. Czas na ściągnięcie lekarzy i pielęgniarek z zagranicy?

- Chcemy uporządkować sytuację, uprościć rozwiązania, gwarantując wzrost wynagrodzeń i jednocześnie stworzyć przejrzysty system płac - powiedział minister.

Niedzielski przypomniał, że ustawa o najniższym wynagrodzeniu definiuje obecnie najniższe wskaźniki.

- Rozmawiamy o tym, jak one powinny się kształtować, by zapewnić rzetelną i uczciwą partycypację całego personelu medycznego we wzroście nakładów – powiedział Niedzielski.

Rozwiązanie zaakceptowane przez wszystkie strony powinno być gotowe jeszcze w lutym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(75)
@@Hello
3 lata temu
Uprościć,czyli obniżyć.Hipokryzja najwyższych lotów...Zrujnowaliście budżet,a teraz szukacie pieniędzy,czytaj: podnosicie podatki,obniżacie pensje...W końcu medycy,to nie jest najwierniejszy Wasz elektorat...
......
3 lata temu
Zróbcie wreszcie ustawę odn. wynagrodzenia techników!!!!Dlaczego technik wykonujący badania w szpitalu dostaje najniższą krajową, a pielęgniarka za tą samą pracę min. 3 000 zł na rękę???? Bo wszystkim się wydaje że badania robią pielęgniarki, a one są tylko od pielęgnacji, a od badań technik.
Zzzz
3 lata temu
Czyli chcą orżnąć lekarzy.
1111
3 lata temu
dalej kupują tych konowałów i "pandemia " trwa
kolox
3 lata temu
Nie rozumiem po co to. Ja na stanowisku zwykłego lekarza w niepublicznym ZOZie mam podstawy 14tys. bruto wiec chyba nie ma o co kruszyc kopii. Nie dajcie sobie wmówić że jest tak źle, jak wcale nie jest.
...
Następna strona