Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGG daje nagrody. Górnicy dostaną po półtora tysiąca złotych

100
Podziel się

Załoga Polskiej Grupy Górniczej dostanie jednorazowe dodatki do pensji. To premia za dobre wyniki finansowe spółki, wypracowane w 2018 roku.

Pracownicy PGG dostaną nagrody
Pracownicy PGG dostaną nagrody (Fotolia)
bDzOEQTF

Jak podaje PAP, PGG w ubiegłym roku miała 493 mln zł zysku, więc związkowcy liczyli na nagrody. Choć wyniki finansowe były znane już w marcu, dopiero po zakończeniu pierwszego półrocza władze zdecydowały o wypłacie premii. Firma chciała bowiem upewnić się, że również w tym roku biznes jest w dobrej kondycji.

Teraz już wiadomo, że nagrody będą. Górnicy dołowi dostaną 1550 zł brutto, pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych na powierzchni zainkasują 1200 zł, a pracownicy administracji - 900 zł.

Wypłaty są zaplanowane na 1 sierpnia. Pieniądze dostaną wszyscy pracownicy PGG, w sumie 42 tysiące osób.

bDzOEQTH
Zobacz także: Obejrzyj też: Na horyzoncie problemy z górnikami. "W górnictwie od 10 lat nic dobrego się nie działo"

Jak informował w marcu wiceprezes Piotr Bojarski, Polska Grupa Górnicza planuje w tym roku 3,2 mld zł nakładów inwestycyjnych wobec 2,4 mld zł w 2018 r.

bDzOEQTN

Jak przypomina PAP, 15 lipca nagrodę dostało też 22 tys. pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zatrudnieni pod ziemią dostali 6,2 tys. zł brutto dodatkowej nagrody, pracownicy działu przeróbki mechanicznej węgla 5 tys. zł, a pozostali pracownicy zatrudnieni na powierzchni 4,3 tys. zł brutto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzOEQUi
KOMENTARZE
(100)
ali
rok temu
A moze by oddali czesc z pieniedzy w wpompowanych przez panstwo w gornictwo.jak sa zyski od razu nagrody jak strata dofinansowanie
sikor
rok temu
Czuć w powietrzu i państwowych firmach wybory.
Janosik
rok temu
A może po 500000 PLN, jak prezes NBP, przecież Górnikom też się należy! Praca Górników jest bardziej niebezpieczna jak prezesa NBP.
bDzOEQUj
max
rok temu
ile pompujemy w kościół rocznie? czy ksiądz tworzy miejsca pracy?
Należy im się...
rok temu
A rosyjscy górnicy też dostaną ? Wszak są producentami węgla który Polska sprowadza w niesamowitych ilościach !
...
Następna strona