Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

PGG sprzeda węgiel przez internet. Jest jeden warunek

200
Podziel się:

Klienci mogą od piątku kupować węgiel od PGG przez internet — po cenach obowiązujących w kopalniach i z odbiorem własnym. Można kupić maksymalnie pięć ton rocznie. Warunkiem jest ogrzewanie domu węglem.

PGG sprzeda węgiel przez internet. Jest jeden warunek
klienci indywidualni będą mogli kupić węgiel przez internet z odbiorem w kopalni (East News, Piotr Hukalo)

Jak przekazał w piątek rzecznik PGG Tomasz Głogowski, oferta skierowana jest głównie do osób mieszkających daleko od kopalń, ogrzewających swoje gospodarstwa domowe węglem.

- To pierwsza tak kompleksowa oferta na polskim rynku opałowym. Chcemy umożliwić nabywcom kupno węgla w atrakcyjnych cenach, obowiązujących u producenta, które są znacząco niższe od cen w składach opałowych w Polsce. Program pozwoli także ograniczyć nadmierne marże pośredników i spowoduje zmniejszenie kosztów ogrzewania dla odbiorców końcowych – powiedział Głogowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szczyt klimatyczny COP26. Ekspert jednoznacznie o porozumieniu w Glasgow

PGG sprzeda węgiel przez internet

Możliwość kupna węgla luzem z odbiorem osobistym adresowana ma być głównie do klientów mieszkających w dalszej odległości od kopalń PGG, nawet na drugim końcu kraju, którzy nie mają możliwości bezpośredniego zaopatrywania się w kopalnianych punktach sprzedaży.

Przewidujemy, że ta forma sprzedaży spowoduje powstanie "sąsiedzkich grup zakupowych": klienci, aby ograniczyć koszty transportu, będą odbierać zamówiony węgiel w ramach jednej dużej dostawy - zaznaczył rzecznik PGG.

Od piątku klienci indywidualni będą mogli raz na 12 miesięcy kupić 5 ton węgla luzem w cenach obowiązujących bezpośrednio na kopalniach. Warunkiem dokonania zakupu będzie ogrzewanie własnego gospodarstwa domowego węglem oraz własny odbiór w ustalonym z kopalnią terminie — zarówno osobisty, jak i przez upoważnionego przewoźnika.

Węgiel przez internet. Jak to wygląda?

PGG przygotowała zasady mające uprościć i ułatwić realizację transakcji. Węgiel luzem będzie sprzedawany za pośrednictwem sklepu internetowego PGG. Nowa partia towaru będzie dodawana o godzinie 18., aby każdy z chętnych miał możliwość złożenia zamówienia w wolnym czasie po pracy.

Klienci będą mieli do dyspozycji węgiel z kopalń, w których prowadzona jest sprzedaż węgla za gotówkę: Marcel, Piast, Ziemowit, Jankowice, Rydułtowy, Murcki-Staszic, Sośnica, Bielszowice, Halemba oraz Mysłowice-Wesoła. W pierwszym etapie możliwy będzie zakup sortymentu Karlik luz i Pieklorz luz z kopalń Chwałowice i Ziemowit. W kolejnych dniach udostępniane mają być produkty z pozostałych kopalń.

Po złożeniu zamówienia nabywcy otrzymają pocztą elektroniczną informacje o potwierdzeniu złożenia zamówienia oraz terminie i warunkach odbioru. Termin odbioru węgla będzie każdorazowo ustalany indywidualnie bezpośrednio z odbiorcą lub wskazanym przez niego przewoźnikiem.

"Będziemy informować klientów na bieżąco o stanie zamówienia, aby mogli wybrać najkorzystniejszą dla siebie formę oraz termin odbioru" - zapewniają służby sprzedażowe PGG. Spółka podkreśla, że program adresowany jest wyłącznie do klientów indywidualnych, dlatego w regulaminie zaznaczono, że kupiony węgiel nie może stanowić przedmiotu obrotu handlowego i może być przeznaczony jedynie na potrzeby ogrzewania własnego gospodarstwa domowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
internet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(200)
stanisław
2 lata temu
przede wszystkim należy wyciągnąć konsekwencje od tych co likwidowali kopalnie na polecenie Niemiec i UE zamiast myśleć o mieszkańcach swojego kraju.
Antoni
2 lata temu
trzeba kupić taczki ,zabrać chłopaków z siłowni i ruszyć do Warszawy, dołączą rolnicy z widłami nauczyciele, pielęgniarki ,górnicy itp. Rządzących wybrał naród i przed narodem mają się rozliczyć , jak na razie to wybierają ze skarbonki i się bawią naszymi pieniędzmi.
Nick
2 lata temu
kartki na wegiel...socjalizm wraca
Jan
2 lata temu
Czmu PGG sama nie rozwozi na tyle jest biedna że nie może zatrudnić pracowników do rozwożnia swoich produktów. Mają ludzie organizować sami transport po 800 km w 1 stronę kupa śmiechu
Palacz domowy...
2 lata temu
Na jednej z płatform sprzedaży zaczynającej się na A.... pojawiają się oferty sprzedaży talonów na węgiel, 8 ton za 24 000 ... Kto to sprzedaje? ktoś kupował? Nie wiecie czy kupując w ten sposób można ominąć kolejkę w PGG,jest prościej niż przez sklep?
...
Następna strona