Notowania

Pierwsza dama może dostać pensję jeszcze w tym roku. Inicjatywa Instytutu Praw Głuchych

Pierwsza dama należy do najbardziej zapracowanych osób w kraju, więc powinna mieć stałą pensję. Tak uważa szef Stowarzyszenia Polski Instytut Praw Głuchych - i wysyła petycję do Kancelarii Premiera. Jeśli się uda, Agata Duda może dostać wypłatę jeszcze w tym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
Były już pomysły na zapewnienie pensji pierwszej damie. Inicjatorzy jednak się wycofywali (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

- Pierwsza dama poświęciła się ogromnym obowiązkom wagi państwowej, pełniąc funkcję publiczną, tak jak każda osoba publiczna powinna mieć prawo do wynagrodzenia i oskładkowania ZUS od przychodu - tłumaczy zarząd stowarzyszenia.

Inicjatorem pomysłu jest Daniel Kowalski, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Polski Instytut Praw Głuchych. Pismo w sprawie pensji dla pierwszej damy najpierw trafiło do KPRM, ale potem zostało skierowane do Sejmu. O losach pomysłu mają ostatecznie zdecydować marszałkowie obu izb parlamentu.

Stowarzyszenie chce, by pomysł wszedł w życie możliwie szybko - nawet jeszcze w tym roku. - Nawet w 2019 roku przy uchwaleniu ustawy budżetowej na 2019 roku muszą znaleźć się środki finansowe na wynagrodzenie pierwszej damy - podkreślają inicjatorzy pomysłu.

Projektantka Agaty Dudy o jej stylu: "Bardzo skrupulatnie przygotowuje sobie stylizacje". Zobacz wideo:

Pensja miałaby według tej propozycji być jednak wypłacana nie tylko obecnej pierwszej damie, czyli Agacie Kornhauser-Dudzie. Stowarzyszenie chce, by pieniądze trafiały też do Danuty Wałęsy, Jolanty Kwaśniewskiej oraz do Anny Komorowskiej.

Jakie więc wynagrodzenie powinno trafiać do żony prezydenta? Tego Polski Instytut Praw Głuchych nie precyzuje. Zaznacza, że o tym powinni zdecydować politycy.

Propozycja projektu ws. pensji dla żony prezydenta pojawiła się już w połowie 2016 roku. Według ówczesnej propozycji, pierwsza dama miałaby zarabiać maksymalnie 13 540 zł miesięcznie. PiS się jednak szybko wycofało z tego pomysłu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-01-2019

PolakCo?za darmo mieszkaja.Jedzenie darmowe.Niech do roboty idzie.Kazdej zonie. w Polsce dajcie ponad 13000 .za to ze sa zonami mezow.Dziadostwo

20-01-2019

OfcaZapracowana? Jaka jest wartość dodana jej obecności?

20-01-2019

Lopale za co ????

Rozwiń komentarze (166)