Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Piotr i Paweł pod szyldem Spar. Otwarcie pierwszego sklepu w listopadzie

20
Podziel się

W połowie listopada pierwszy sklep Piotr i Paweł ma zacząć działać pod szyldem Spar. Będzie to sklep w warszawskiej galerii Blue City. Spółka podpisała porozumienie z bankami i planuje rozwój pod szyldem nowego inwestora.

Piotr i Paweł do likwidacji
Piotr i Paweł do likwidacji (Wikimedia Commons CC0, Artur Andrzej)
bDyKbPxh

„Otwarcie sklepu flagowego planujemy w drugiej połowie listopada. Sukcesywnie pracujemy nad szczegółowym planem rebrandingu poszczególnych sklepów Piotr i Paweł. Cały proces chcemy zamknąć najpóźniej do końca przyszłego roku” - informuje zarząd Piotra i Pawła.

Pierwszym sklepem, który zamieni się z Piotra i Pawła w Spar będzie ten w warszawskiej galerii Blue City.

Sieć od zeszłego roku jest w postępowaniu sanacyjnym. Spółki z grupy kapitałowej Piotr i Paweł podpisały porozumienie z bankami - głównymi wierzycielami - które zbliża je do zakończenia procesu restrukturyzacji.

bDyKbPxj

- Zapewniamy, że założony plan spłat wierzytelności będzie realizowany - bardzo sprawnie przechodzimy przez kolejne etapy procesu inwestycyjnego. Inwestor strategiczny – Spar Group – zapewnia dokapitalizowanie i pewność rozliczeń w relacjach z partnerami biznesowymi. Porozumienia z bankami są ważnym krokiem w drodze do zawarcia porozumienia z innymi wierzycielami, co będzie wieńczyć postępowania sanacyjne spółek Piotr i Paweł – czytamy w komunikacie zarządu.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zatwierdził transakcję przejęcia udziałów sieci Piotr i Paweł przez polską spółkę zależną The Spar Group Ltd. Sklepy Piotra i Pawła stają się częścią globalnej sieci Spar.

Zobacz także: Oglądaj też: Zakaz handlu w niedziele. Ucierpiały sklepy z wyposażeniem i budowlane

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyKbPxp
bDyKbPxK
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(20)
Kamil
rok temu
Lubie markety. Kazdy pracownik na umowie, kazdy towar wbity na kase. Nie to co male sklepiki, gdzie oficjalnie pracownik na 1/8 etatu i jak ktos znajomy kupuje to bez paragonu.
Polak
rok temu
Niestety w PiP nie umieli zarządzać. Garmażerka pomieszana, obsługa nie znała często towaru ani gdzie jest, kasjerki bały się błędu i obsługa trwała w nieskończoność, za to ceny były z kosmosu.
Rades
rok temu
Ceny w Piotr i Paweł były kosmicznie wysokie ...
bDyKbPxL
sprawiedliwy
rok temu
Fakt, szkoda polskiego, ale sami się o to prosili. Złodziejstwo, niewiedza, pazerność. Źli ludzie w zarządzie i mieszanka gotowa. Radzę szybko robić pozwy do sądu na elitę władzy Piotra i Pawła zanim uciekną. Miałem z nimi kontakt, wiem kim są i do czego są zdolni Ci złodzieje.
wróz z fusów
rok temu
nowa siec będzie sie zwała - " Antek i Bartek "
...
Następna strona