Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Piotr i Paweł zniknie z rynku? Kolejną polską markę czeka likwidacja

30
Podziel się

Piotr i Paweł - ostatnia w kraju sieć delikatesów chyli się ku upadkowi. Większościowe udziały w spółce ma przejąć Spar Group z RPA.

Piotr i Paweł do likwidacji
Piotr i Paweł do likwidacji (Wikimedia Commons CC0, Artur Andrzej)
bDzOtFMB

– Najprawdopodobniej wszystkie sklepy sieci Piotr i Paweł zostaną przekształcone w Eurospar lub Spar. Proces zmiany marki zajmie kilka miesięcy, a inwestycje w podniesienie jakości tych sklepów następne pięć lat – mówi Rob Philipson, odpowiedzialny za polski rynek z ramienia Spar Group Ltd., cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Jak informowaliśmy pod koniec maja, spółka zależna Spar Group z RPA, Wasz Sklep Spar, ma przejąć większościowe udziały w Piotrze i Pawle od funduszy zarządzanych przez TFI Capital PartnersPartners.

Problemy finansowe Piotra i Pawła doprowadziły do otwarcia w lutym 2018 r. postępowania sanacyjnego, a rok później UOKiK przedłużył zgodę na posiadanie sieci przez Capital PartnersPartners. W międzyczasie sieć zmniejszyła liczbę placówek o połowę – z około 140 do 70.

bDzOtFMD

Zobacz: Zakaz handlu w niedzielę. "Skala destrukcji i zniszczenia jest olbrzymia"

- Wszystkie obecne sklepy staną się częścią sieci Spar i aktualnie nie przewidujemy zamknięcia kolejnych sklepów Piotr i Paweł – zapewnia Philipson. Spółka nie przewiduje również dodatkowych zwolnień pracowników, choć mocno się zmieni.

Prawdopodobnie zniknie istniejący w obecnym kształcie sklep internetowy marki, jeden z pionierów i swego czasu nawet lider zakupów spożywczych online w Polsce. - Decyzja w tej kwestii zostanie podjęta po uzyskaniu stosownych zgód urzędów. Najprawdopodobniej sklep internetowy będzie nadal funkcjonował pod zmienioną marką – dodaje Rob Philipson, cytowany przez "Rz".

bDzOtFMJ

Jak informuje dziennik, Spar szykuje zmiany w ofercie swoich placówek, chcąc rozbudować ofertę marek własnych. Rozważana jest także mocna rozbudowa sieci centrów logistycznych o nowe obiekty w Warszawie oraz w Krakowie, aby poprawić efektywność usług dystrybucyjnych i logistycznych.

Firma chce rozwijać się w Polsce w modelu franczyzowym, będzie poszukiwać partnerów prowadzących sklepy spożywcze, chcących działać pod marką Spar w różnych wariantach. Od Spar Express przez średniej wielkości Spar po duży Eurospar i największy – Interspar.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzOtFMK
bDzOtFNe
KOMENTARZE
(30)
Tom
2 lata temu
Została Chata Polska, DINO i Społem. Czy rządowi uda się też ubić te polskie biznesy? Zakaz handlu dobrze wam służy?
adrian
2 lata temu
PIS by uratował PGR-y ,Stocznie, FSO....wszystkie komunistyczne molochy co produkowały buble na które nie było nabywców!!!!!!!!!!!!!!! Tak by uratował jak stadninę koni w Janowie Podlaskim!!!!!!!!!!!!!!!!Dlaczego nie uratuje teraz polskich sieci handlowych?????????????Jedno co potrafią to przekupywać i ogłupiać ludzi!!!!!!!!!!!!!!!
NELA
2 lata temu
Najlepiej wszystko zniszczyć co Polskie, wprowadzić kapitał zagraniczny , niech wypompowują pieniądze od polaków za granicę , żenada.
bDzOtFNf
mg
2 lata temu
brawo politycy
esgb
2 lata temu
i kolejne 5 lat nie będą płacić podatków ?
...
Następna strona