Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

SPAR potwierdza zamiar inwestycji w sieć detaliczną Piotr i Paweł w Polsce

12
Podziel się

Wstępna umowa między stronami zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni. Inwestycja wymagać będzie uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

SPAR oraz Piotr i Paweł podpiszą wstępną umowę w ciągu najbliższych tygodni
SPAR oraz Piotr i Paweł podpiszą wstępną umowę w ciągu najbliższych tygodni (Wikimedia Commons CC0, Artur Andrzej)
bDIPTEXV

SPAR Group Ltd oficjalnie potwierdził zamiar inwestycji w sieć detaliczną Piotr i Paweł w Polsce. Wstępna umowa między stronami zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni, po czym zostanie złożony stosowny wniosek do prezesa UOKiK.

Szczegółowe informacje dotyczące planowanej inwestycji umowy zostaną przekazane po zatwierdzeniu inwestycji przez prezesa UOKiK - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Pierwszy o tym, że tajemniczym inwestorem, który może przejąć pogrążonego w problemach Piotra i Pawła, jest Spar Group, poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl.

bDIPTEXX

Zobacz: Zakaz handlu w niedzielę. "Skala destrukcji i zniszczenia jest olbrzymia"

Jak informowaliśmy poza niezbędną zgodą ze strony UOKiK czas konieczny na wykonanie umowy opóźnić może jednak fakt, że stanowi ona jedynie element większej transakcji.

W porozumieniu poza Piotrem i Pawłem pojawia się również przejęcie licencji na polskie sklepy Spar od firmy Bać-Pol, której 15 proc. udziałów kontroluje TFI Capital Partners, czyli firma, która jest równocześnie właścicielem Piotra i Pawła.

bDIPTEYd

Problemy finansowe, które dopadły polską spółkę, doprowadziły do otwarcia w lutym 2018 r. postępowania sanacyjnego, a rok później UOKiK przedłużył zgodę na posiadanie sieci Piotr i Paweł przez Capital Partners. W międzyczasie sieć zmniejszyła liczbę placówek o połowę – z około 140 do 70.

Spar Group Ltd jest notowana na giełdzie w Johannesburgu. W latach 60’ XX wieku została master franczyzobiorcą Spara na rynek RPA. Obecnie Spar Group Ltd działa również w innych krajach afrykańskich, m.in. w Angoli, Zambii oraz Botswanie. Firma działa także w południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i Irlandii.

bDIPTEYy
KOMENTARZE
(12)
ed
2 lata temu
W pierwszej kolejności zwolnić prawników i księgowych, generalnie wszystkich decyzyjnych którzy położyli sieć na kolana.
winniczek
2 lata temu
Piotr i Paweł to DELIKATESY.... więc ma być drogo i ekskluzywnie. Ma tak być żeby bylo mało ludzi, aby ci co mają dużo kasy nie musieli się patrzeć obrzydzeniem na tych co kupują w Biedronkach i żeby nie czuć zawistnych spojrzeń..... Pytanie czy w Polsce jest miejsce na na taki format sklepów.
Loki
2 lata temu
SPAR tez jest drogim sklepem wiec co tu dalej pisać .
bDIPTEYz
Kt
2 lata temu
Dobry sklep, towar dobrej jakości A nie chemia jak w biedrze czy lidlu
jarecki
2 lata temu
Od lat najgorsza siec pod wzgledem cen,olac ich!!!!