Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Spar vs Spar. Bać-Pol oskarża afrykańską spółkę o próbę "wrogiego przejęcia"

5
Podziel się

Szykuje się niezwykle ciekawy proces sądowy w polskim biznesie. Spar Polska skierował do sądu sprawę przeciwko międzynarodowemu Spraw Group z RPA. Chodzi o rzekome próby wrogiego przejmowania sklepów.

Sklep Spar w Polsce
Sklep Spar w Polsce (East News, Polska Press)
bEhvgUsB

Dla zrozumienia sprawy, o której donosi portal wiadomoscihandlowe.pl, trzeba pamiętać, że właścicielem Spar Polska, a zarazem posiadaczem praw do korzystania z logotypu międzynarodowej sieci handlowej, jest firma Bać-Pol, która od końca ub. roku znajduje się w postępowaniu sanacyjnym. Ponadto Bać-Pol ma wyłączność na korzystanie z logotypu Spar w Polsce.

To Spar Polska udziela licencji mniejszym franczyzobiorcom. I właśnie o mniejszych franczyzobiorców rozbija się cała sprawa – Spar Group z RPA miała rozpowszechniać wśród nich nieprawdziwe informacje o polskiej spółce oraz nakłaniać do zrywania umów ze Spar Polska, by zastępować je umowami z inną firmą w zamian za pomoc prawną i finansową.

bEhvgUsD

- Postępowania przed stosowanymi sądami i organami już zostały zainicjowane ze strony Spar Polska - poinformowali portal wiadomoscihandlowe.pl przedstawiciele Spar Polska. Ich zdaniem mogło dojść nawet do próby "wrogiego przejęcia" firmy.

Oglądaj też: Zakaz handlu w niedzielę. "Skala destrukcji i zniszczenia jest olbrzymia"

Sprawa jest o tyle ciekawa, że przed tygodniem okazało się, że Spar Group z RPA może przejąć Piotra i Pawła, ale chce tego dokonać w formie elementu większej operacji.

bEhvgUsJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhvgUte
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
mololi
2 lata temu
RPA czy RP to zadna roznica , bo tylko A
Sparka sekret...
2 lata temu
Spar - to hiszpańska Żabka ze śmieciowym jedzeniem
Konfucjusz
2 lata temu
Noż murwa jego bać.
bEhvgUtf
psia jucha
2 lata temu
corna malpo oddaj sklep psio krew!
Edek
2 lata temu
Oddelegować bo to nie ładne zachowanie