Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Piramida finansowa rozbita. CBA zatrzymało jej organizatorów

92
Podziel się

W wyniku machinacji przestępców w ramach piramidy finansowej, blisko 1000 osób miało stracić około 250 mln zł. A to dopiero wstępne szacunki.

Blisko 1000 osób miało stracić około 250 mln zł.
Blisko 1000 osób miało stracić około 250 mln zł. (CBA)
bDRPksUR

Agenci CBA zatrzymali w Warszawie dwie osoby. To prezesi zarządu jednej ze stołecznych spółek odpowiedzialnych za powstanie i zarządzanie piramidą finansową.

Cała układanka sprawnie funkcjonowała w latach 2018-2020. Spółka oferowała klientom inwestycje na rynku nieruchomości w formie obligacji oraz sprzedaż udziałów w spółkach.

Jak ustaliło CBA, do końca 2019 roku wyemitowano w ramach wskazanych spółek obligacje na kwotę nie mniejszą niż 531 mln zł, a znaczna część tych środków została przeznaczona na inne cele niż te, które zostały wskazane w warunkach emisji obligacji.

bDRPksUT
Zobacz także: Obejrzyj: Publiczne pieniądze na startupy. 280 mln zł na rozwój innowacyjnej gospodarki

"Mimo dynamicznie pogarszającej się sytuacji finansowej spółek celowych, osoby odpowiedzialne za prowadzenie spraw spółek kontynuowały zbywanie udziałów i obligacji klientom, mając świadomość ryzyka braku możliwości wypłaty zainwestowanego przez obligatariuszy i udziałowców kapitału oraz wynikających z niego odsetek. Ustalono także, że osoby uprawnione do reprezentacji spółek dokonywały nielegalnych transferów środków pieniężnych, uniemożliwiając spółkom zaspokojenie roszczeń wierzycieli i doprowadzając je do niewypłacalności" - wyjaśnia CBA.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkania zatrzymanych i miejsca prowadzenia działalności gospodarczych. Zabezpieczyli dokumentację, dowody oraz część majątku.

bDRPksUZ

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDRPksVu
KOMENTARZE
(92)
Question
9 miesięcy temu
A gdzie szczegóły? co to za firmy - zeby je omijac z daleka.
12
9 miesięcy temu
A pis wmawiał że tylko za PO kradli.......... A tu tyle afer za pisu
kacze afery b...
9 miesięcy temu
To musieli być członkowie jedynej bolszewicko katolickiej partii na świecie pod przewodnictwem naczelnego developera .Tylko że nie mu odpalili działki to po nich przyszła policja i klapa . Ciekawe czy terach ich kapitał przejdzie na własność skarbu PISkomuny i oszukani znowu jak w SKOKach i podobnych aferach stracą swoje pieniądze.?
bDRPksVv
toja
9 miesięcy temu
nazwiska tych oszustów powinny być podane do publicznej wiadomości
Jan
9 miesięcy temu
Forsa już dawno na Kajmanach ! ciekawe, dlaczego dostali zezwolenie na wypuszczenie swoich obligacji ? kto był ich patronem?
...
Następna strona