Notowania

PiS chce, by małżonkowie polityków ujawniali majątki. "Ustawa jest gotowa"

Ustawa nakazująca ujawnianie majątku małżonków polityków jest już gotowa – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, obejmuje nie tylko członków rządu, ale także posłów i senatorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki (Fot: Stefan Maszewski/Reporter)

- Taka ustawa jest gotowa. Obecnie jest w uzgodnieniach i w każdej chwili może zostać przedstawiona – powiedział o ustawie dot. jawności majątku małżonków polityków premier. Jak dodał, może ona zostać przyjęta jeszcze w tej kadencji Sejmu. – Zostanie przedstawiona na tym, albo na kolejnym posiedzeniu Sejmu – dodał Morawiecki.

Pełnomocnik rodziny premiera Morawieckiego deklaruję że żona premiera jest gotowa sprzedać działkę za cenę zakupu. Jest z tym tylko jeden poważny problem.
Działka Morawieckiego. W deklaracji żony premiera jest haczyk. Miasto nie kupi tej ziemi

Przygotowanie projektu ustawy nakazującej małżonkom polityków ujawnianie majątków to pokłosie opisanej przez „Gazetę Wyborczą” historii zakupu przez obecnego premiera w 2002 r., gdy był jeszcze prezesem BZ WBK, działki od Kościoła.

Jarosław Kaczyński za ujawnianiem majątku małżonków polityków

- Jesteśmy gotowi uchwalić ustawę, na podstawie której ujawniony byłby majątek współmałżonków polityków – zapewnił po publikacji tamtego artykułu Jarosław Kaczyński. I choć „Gazeta Wyborcza” musiał opublikować sprostowanie części informacji, co skrzętnie przypominał na antenie TVN24 szef rządu.

Wicepremier o zarobkach w budżetówce: My ministrowie jakoś dajemy sobie radę

Nie zmienia to faktu, że według premiera, zapowiedziana ustawa została nie tylko przygotowana, ale i rozszerzona. – Znajdują się w niej propozycje, by obejmowała nie tylko członków rządu, ale także posłów i senatorów – wskazał Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-08-2019

j-23A co z majątkiem kota prezesa , jak wszyscy to wszyscy.

27-08-2019

ZibiDo pięt Kaczyńskiemu nie dorastacie

27-08-2019

To nieNiedługo pracownicy spółek skarbu państwa też będą składać takie oświadczenia.

Rozwiń komentarze (35)