Notowania

PiS ma problem z dwórkami Glapińskiego. NIK przyjrzy się zarobkom w NBP

Zarobki najbliższych współpracownic prezesa Adama Glapińskiego i pozycja, jaką w banku centralnym zajmuje Kamila Sukiennik i Martyna Wojciechowska to tematy niewygodne dla PiS. Na Nowogrodzkiej nerwowo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Sprawa tzw. dworu prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego, a w szczególności zarobków i roli pań: Kamili Sukiennik i Martyny Wojciechowskiej zaczyna PiS kosztować politycznie tyle, ile sprawa nagród przyznawanych ministrom w rządzie Beaty Szydło – mówi "Wyborczej” jeden z polityków partii rządzącej.

Informator dziennika z kręgu prezesa Jarosława Kaczyńskiego twierdzi, że z Nowogrodzkiej wyszedł sygnał, że najbliższe współpracownice Adama Glapińskiego mają zniknąć z Banku. Według informacji "Wyborczej", sam prezes NBP i od 30 lat współpracownik Kaczyńskiego specjalnie się tym nie przejmuje.

(Money.pl)
(Fot: Money.pl)

- Nie da się go zwolnić, a to nie jest typ Mariusza Błaszczaka czy Marka Suskiego, którzy są wiernymi żołnierzami. On ma kadencję do 2022 r. i nawet jeśli PiS przegra wybory, to PO też go nie wyrzuci, bo nie ma takiej możliwości ustawowej – twierdzi informator ”Gazety Wyborczej”.

Jednak, jak twierdzi prof. dr. hab. Witold Orłowski w rozmowie z Wiadomościami WP, formalnie Jarosław Kaczyński ma możliwość ukrócenia gigantycznych zarobków pracowników NBP, podobnie jak zareagował na kryzys z nagrodami dla posłów.

Jak? Zmieniając ustawę o NBP. Bowiem to właśnie tam zapisane są zasady kreowania polityki płacowej i kadrowej w NBP. – Choć wszelkie zmiany byłyby w moim przekonaniu wysoce szkodliwe – uważa prof. Orłowski.

Finanse w Narodowym Banku już zaczęła Najwyższa Izba Kontroli. Jak zapowiedział prezes NIK, jeszcze w tym roku skontrolowane zostaną wynagrodzenia wszystkich pracowników w tym i prezesa Glapińskiego.

Tymczasem posłowie Kukiz 15 już zapowiedzieli złożenie do prokuratury podejrzenia popełnienia przestępstwa niegospodarności przez szefa NBP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-01-2019

pat 16Współpracownice Glapińskiego znikną w Spółkach Skarbu Państwa z niewiele mniejszym wynagrodzeniem !!! Glapiński posiada za dużo informacji dotyczących … Czytaj całość

09-01-2019

odyn11zniknąć to ma i to w trybie natychmiastowym glapiński !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

09-01-2019

BrunetWidzę że Glapcio lubi blondynki!

Rozwiń komentarze (122)