Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS ma sposób na nauczycieli, zrobi z nich urzędników

334
Podziel się

Po jesiennych wyborach nauczyciele mogą zostać włączeni do służby cywilnej – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". To nowy sposób PiS-u na nauczycieli. Za pomysłem ma stać minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Nauczyciele zawiesili strajk do września.
Nauczyciele zawiesili strajk do września. (East News, Marek Szandurski)
bEizJhSd

Co miałoby przynieść takie rozwiązanie? Włączenie nauczycieli do służby publicznej oznaczałoby, że formalnie staliby się urzędnikami, dzięki czemu wzrósłby prestiż ich zawodu.

Nauczyciele po zdaniu egzaminu państwowego i staniu się urzędnikami mianowanymi mogliby liczyć na dodatek wynoszący nawet do 4 tys. zł miesięcznie.

Ponadto nauczyciele zachowaliby "trzynastki", dodatek stażowy, nagrody i zyskaliby jeszcze dodatek zadaniowy. Jest jednak jedno "ale". Członkowie korpusu służby cywilnej nie mogą strajkować i zakaz ten obowiązywałby również nauczycieli.

bEizJhSf

Pomysłowi sprzeciwia się ponoć szefowa resortu edukacji Anna Zalewska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEizJhSG
KOMENTARZE
(334)
ja
2 lata temu
trzeba zmienić system edukacji, który jest nastawiony na produkcję uległych pracowników, zależnych od Państwa lub których można później ograbić podatkami i różnymi mechanizmami marnotrawstwa. Dlaczego w szkołach nie uczy się zarządzania pieniędzmi, skutecznego inwestowania? Dlaczego tak słabo stawia się na przedsiębiorczość? Przeczytajcie sobie ksią.żke "Emer.ytura nie jest Ci potzerbna"? Powstała by ludzie mogli sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe.
Rafal
2 lata temu
Pozwalniac i nie dawac zadnych podwyzek nierobom
Gdraf
2 lata temu
Pracują 9 m-cy w roku za 13 miesięcznych pensji, 18godz w tygodniu /40 zł na godz./ + dodatki za wysługę lat, motywacyjne, funkcyjne, za warunki pracy, za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw, za wyróżniającą pracę, za warunki pracy, nagrody jubileuszowe, trzynastka, za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, za pracę na wsi, na zagospodarowanie, wcześniejsza emerytura..., i mało. Zlikwidować Kartę Nauczyciela i zatrudnić na warunkach wolno rynkowych. Komuna się skończyła czy nie?
bEizJhSH
Taki mój głos
2 lata temu
Wychwalają system niemieckiego szkolnictwa to niech przyjmą wszystkie obowiązujące zasady - status urzędnika bez prawa do strajku również! PiS tak trzymać! Ale do samego końca!
alfa&omega
2 lata temu
Tylko kontynuacja strajku nauczycieli we wrześniu, bez względu na to co tam sobie rządzący uchwalą!
...
Następna strona