Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Borciuch
|
aktualizacja

PiS: Mateusz Morawiecki znów ograniczy handel. Nową ustawą utrudni sieciom sprzedaż własnych marek

0
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jego rząd wystąpi z kolejną propozycją ograniczenia handlu. Tym razem zaprojektuje ustawę, która “utrudni dużym sklepom sprzedaż produktów pod ich własną marką”.

PiS: Mateusz Morawiecki znów ograniczy handel. Nową ustawą utrudni sieciom sprzedaż własnych marek
PiS: Mateusz Morawiecki znów ograniczy handel. Nową ustawą utrudni sieciom sprzedaż własnych marek (PAP, Darek Delmanowicz)

Mateusz Morawiecki: Zaproponujemy ustawę, która obniży sprzedaż własnych produktów

Podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce pod Rzeszowem premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat kolejnych opcji ograniczenia handlowymi. - Chcemy zaproponować ustawę, która w sposób obligatoryjny i realny obniży możliwość sprzedaży przez sieci wielkopowierzchniowe ich własnych produktów, pod ich własną marką — powiedział.

Dodał też, że powstaną nowe przepisy, które mają promować polskie marki. - Obecna sytuacja szalenie utrudnia osiągnięcie przyzwoitej marży przez polskich producentów — mówił.

Przy projektowaniu ustawy wzorował się na krajach Unii Europejskiej (UE). - Korzystaliśmy z najlepszych wzorców w UE. Inne kraje sprytnie bronią swoich własnych rynków — zaznaczył Morawiecki.

To kolejna próba uderzenia w duże sieci sklepów. Wcześniej rząd wprowadził zakaz handlu w niedzielę. Dzięki niemu więcej mieli zarobić drobni sklepikarze, którzy mogą handlować w każdą niedzielę. Skutek jest jednak odwrotny od zamierzonego.

PIS: Mateusz Morawiecki chce współpracować z rolnikami

Mateusz Morawiecki wyraził także chęć współpracy z rolnikami oraz zwiększenia ich znaczenia i pozycji w polskim handlu. - Nie może być tak, że jeden monopolista na danym terenie dyktuje ceny rolnikom. Zdecydowanie chcemy doprowadzić do tego, żeby na półkach były towary z markami polskimi, a nie tylko z markami sklepów wielkopowierzchniowych. Chcemy, aby w ten sposób rolnicy mogli budować siłę swojej marki. Nowa ustawa zmieni siłę negocjacyjną polskich rolników — wyjaśnił premier.

- Niezwykle ważne jest także łączenie się rolników, m.in. w spółdzielnie, zwiększenie siły negocjacyjnej względem odbiorców. Ważna jest aktywizacja Urzędu Kontroli Konkurencji i Konsumentów — stwierdził.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)