Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

PiS w sprawie inflacji robi dobrą minę do złej gry. prof. Dudek: Kaczyński udaje, że tego nie widzi

- Tłumaczenie się polityków PiS z drożyzny to jest klasyczne robienie dobrej miny do złej gry - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Antoni Dudek, Uniwersytet Kardynała Stanisława Wyszyńskiego. – Ryzykowne jest zwłaszcza sugerowanie, że inflacja lada moment się skończy, bo tak się nie stanie. Każdy kto choć odrobinę zna się na gospodarce wie, że inflacja to jest takie zjawisko, którego nie da się w ciągu kilku miesięcy wyeliminować. Będziemy z tym walczyć kilka lat. Pytanie, kiedy będzie ten szczyt? Czy on jest teraz – jak sugerują politycy PiS i od jesieni możemy się spodziewać spadku? Czy jednak jest tak, jak ja przewiduję: inflacja zacznie spadać na jesień, ale przyszłego roku. Wtedy będziemy mieć wybory, zatem należy przewidywać, że PiS spotęguje działania, by zdławić inflację. PiS cały czas zwala przyczyny drożyzny na czynniki zewnętrzne: pandemię, wojnę i to jest częściowo prawda. Ale prawdą jest też to, że bardzo wiele decyzji rządu spotęgowało...

rozwiń
KOMENTARZE
(121)
kris
rok temu
ozdawanie pienis=edzy ,kvt gidzina 3 zł to zwtkle rodzi y sie obudza jak zaplaca 20 zł za bochenek
JP-23
2 lata temu
Inflacja zaczęła się w Polsce rok temu. Glapa aż do września twierdził, że inflacji nie będzie, a podwyższanie stóp byłoby szkolnym błędem. Tylko w pislandii podobny bałwan może stać na czele Banku Centralnego? Jesteście spokojni o swoje pieniądze pod opieką Glapy?
abc
2 lata temu
Dali sobie po 6,5 tys podwyżki to czym się mają martwić? Tym że Polacy biedę klepią?! A nie po to ta ekipa robi to co robi żeby zubożyć naród i zrujnować Polskę?
Dramat Polski
2 lata temu
Polacy myślą, że kaczynski rozdaje swoje własne pieniądze, a nie ich..
były czł S 80
2 lata temu
Mafia "rządzi", mafia radzi, mafia nigdy cię nie zdradzi!
...
Następna strona