Trwa ładowanie...
bEBVXWLF
Notowania
Przejdź na

PiS zapowiada zrównoważony budżet. Rostowski nie wierzy. "Regułę wydatkową obchodzi się w sposób Banasiowy"

Bardzo mało prawdopodobne jest, że budżet będzie zrównoważony, to był chwyt propagandowy pod wybory - uważa Jacek Rostowski, były minister finansów. - W przyszłym roku nawet według prognoz rządu będziemy na 20. miejscu jeśli chodzi o najgorsze wyniki budżetowe w UE. Teraz mamy 14 krajów z nadwyżką, w przyszłym roku też będzie 14 krajów z nadwyżką - argumentuje. Przypomina też, że rząd PO w 2014 r. wprowadził średniookresową regułę wydatkową. - Ją się obchodzi w sposób Banasiowy. W budżecie nie mieści się na przykład trzynastka – zauważa Jacek Rostowski. Jego zdaniem cele można osiągać, jak mówi: "nie łamiąc reguły wydatkowej, nie niszcząc spółek skarbu państwa, nie drenując ich, nie używając tych spółek do tworzenia kasty politycznych przyjaciół i rodzin PiS. Cel jest pobożny, ale sposób wykonywania wynika z całej patologii państwa PiS, które gnije. Banaś w tym kontekście to wierzchołek góry lodowej” - uważa Jacek Rostowski.

0
0
42
Podziel się
Komentarze (42)
zobacz więcej komentarzy (42)
bEBVXWLR
KOMENTARZE
(42)
ed
2 lata temu
trybunał stnu dla gościa
Kornik
2 lata temu
Won Pinokio won!!!!!
kawinus
2 lata temu
Pan Rostkowski za swoje urzędowanie gdzie złodzieje rozkradali budżet a no się tylko śmiał i mówił że nie ma pieniędzy powinien odpowiadac karnie.
bEBVXWMj
Kryslc
2 lata temu
Zamiast w czasach koniunktury być na plusie i oszczędzać to PiS wydaje i pożycza. Jak przyjdzie kryzys a przyjdzie to wrócimy jak Grecja do lat 90 ale dla nas to będzie katastrofa.
Dzadyga
2 lata temu
Rost. WypierWypier
...
Następna strona