Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Karol Skomorowski
|
aktualizacja

PIT 2019. Urząd Skarbowy rozliczy nam PIT. Nie musimy wychodzić z domu

5
Podziel się:

PIT 2019. W tym roku złożenie jest znacznie łatwiejsze niż we wcześniejszych latach. Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje za nas roczne zeznania podatkowe. Podatnik będzie miał możliwość zapoznać się z nimi drogą elektroniczną. Sprawdź, jak wygląda nowe rozliczanie się z urzędem skarbowym.

PIT 2019. Urząd Skarbowy rozliczy nam PIT. Nie musimy wychodzić z domu
PIT 2019. Urząd Skarbowy rozliczy nam PIT. Nie musimy wychodzić z domu (East News)

PIT 2019 – złożenie PIT'u będzie łatwiejsze

28 sierpnia rząd zaakceptował zmianę w ustawie, dzięki której składanie rocznego zeznania podatkowego będzie o wiele łatwiejsze. Zeznania podatkowe za 2018 r. przygotuje za podatników urząd skarbowy, bez wymogu składania jakichkolwiek wniosków.

PIT 2019 – do kiedy?

Terminy składania deklaracji PIT pozostają takie same:

• do 31 stycznia 2019 roku musimy złożyć PIT-28
• do 30 kwietnia 2019 roku składamy PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39

Dodatkowo dnia 15 lutego 2019 r., Krajowa Administracja Skarbowa za pośrednictwem Portalu Podatkowego udostępni nam zeznanie podatkowe w wersji elektronicznej.

Dotyczy to wyłącznie formularzy PIT-37 i PIT-38.

PIT 2019 – kogo dotyczy nowy sposób rozliczania?

Nowy sposób rozliczania PIT dotyczy osób, które rozliczaja się poprzez formularz PIT-37 (osoby zatrudnione na umowę o pracę, dzieło i zlecenie, a także emeryci i renciści) i PIT-38 (osoby mające przychody z inwestycji pieniężnych np. akcje, obligacje). Usługa „Twój e-PIT” w 2019 r. dotyczyć będzie także przedsiębiorców korzystających z formularza PIT-36, PIT-36L czy PIT-28.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
eeee
5 lata temu
No a skąd US ma wiedzieć, że się rozliczam z mężem czy osobno? Bo rok temu rozliczałam się sama (małżeństwo nie miało wspólnoty majątkowej trwającej rok), teraz chce z mężem, jak oni to ogarną? Jak mam to rozumieć?
marta
5 lata temu
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Przez cały rok nie składam do US żadnych danych o wysokości dochodu i jak mi wypełnią PIT.... chyba tylko wpiszą imię i nazwisko. Takie dane ja też znam.
MIKA
5 lata temu
NIE MAJA CO ROBIĆ,NIE CHCĄ ZWALNIAĆ LUDZI I KOMBINUJĄ,SZUKAJĄ PRACY
bolo
5 lata temu
Głupota, kombinowanie. Ja wolę dostać PIT11 do ręki i samemu się rozliczyć, a nie żeby ktoś za mnie robił, bo na bank będą tak kombinować aby zamiast zwrotu miał dopłatę. Chyba chodzi o to aby wszyscy rozliczający się mieli dopłatę zamiast zwrotu, żeby dosypać do budżetu aby nie zabrakło kasy na min 500 plus. Urząd Skarbowy za mnie zdecyduje na co chcę przekazać 1% ? Ja nie chcę aby Pani Grażynka z Skarbówki rozliczała się za mnie, chcę dostać do ręki PIT11 a nie takie kombinowanie.
Czucz
5 lata temu
Głupota.