Trwa ładowanie...
bEhBQtEB

Notowania

Pit 2019 – Wszystkie wiadomości

Średnia pensja to 5 tys. zł? Nawet nie połowa tego. Oto cała prawda o zarobkach w Polsce
1K
15.03.2021 5:55

GOSPODARKA
 / 
Średnia pensja to 5 tys. zł? Nawet nie połowa tego. Oto cała prawda o zarobkach w Polsce

Już prawie bilion złotych rocznie zarabiają Polacy - wynika z najnowszych danych Ministerstwa Finansów. Robi wrażenie? Może i tak. Gorzej, gdy przyjrzymy się bliżej. Wtedy zobaczymy m.in. średnią pensję na poziomie 2,3 tys. zł i... rozpad instytucji małżeństwa.

PIT 2020. PIT niższy niż ulga na dziecko. Jak rozliczać?
1
09.02.2021 12:38

PIT 2019
 / 
PIT 2020. PIT niższy niż ulga na dziecko. Jak rozliczać?

Ulga na dziecko to najczęściej stosowana ulga przez podatników w rozliczeniu rocznym, której wysokość zmienia się w zależności od liczby wychowywanych dzieci. Ulgę prorodzinną odlicza się od zapłaconego w trakcie roku podatku. Co zrobić, gdy jest on niższy od przysługującej kwoty i kiedy może mieć to miejsce? Sprawdź, jak rozliczyć PIT 2020 przy uwzględnieniu ulgi na dziecko.

Ulga prorodzinna. Czy rodzice pracującego dziecka mogą z niej skorzystać?
09.02.2021 12:05

PIT 2019
 / 
Ulga prorodzinna. Czy rodzice pracującego dziecka mogą z niej skorzystać?

Ulga prorodzinna przysługuje również rodzicom, których dziecko osiąga dochody. W ciągu roku zarobki nie mogą jednak przekroczyć kwoty 3089 zł.

PIT 2020. Jaką deklarację należy złożyć, aby skorzystać z ulgi prorodzinnej?
09.02.2021 12:00

PIT 2019
 / 
PIT 2020. Jaką deklarację należy złożyć, aby skorzystać z ulgi prorodzinnej?

Ulga prorodzinna pozwala zmniejszyć należny podatek dochodowy, a jej wysokość jej uzależniona od liczby wychowywanych dzieci. Jaką deklarację PIT należy wypełnić, żeby skorzystać z odliczenia? Czy potrzebne są dodatkowe formularze? Przedstawiamy informację dla podatników składających zeznania w 2020 roku.

PIT 2020. Ulga na dziecko studiujące
4
09.02.2021 12:00

PIT 2019
 / 
PIT 2020. Ulga na dziecko studiujące

Rodzice pełnoletnich dzieci, które uczą się lub studiują, mają prawo do odliczenia od podatku dochodowego ulgi prorodzinnej. Jakie dodatkowe warunki trzeba spełnić, żeby zmniejszyć należny podatek? Ile wynosi ulga na dziecko w rozliczeniach składanych w 2020 roku?

bEhBQtED
PIT 2020. Ulga na dziecko a działalność gospodarcza
09.02.2021 12:00

PIT 2019
 / 
PIT 2020. Ulga na dziecko a działalność gospodarcza

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają w określonych przypadkach prawo do skorzystania z ulgi na dziecko. Jak wyglądają obowiązujące w 2020 roku regulacje? Kto może odliczyć ulgę prorodzinną? Przedstawiamy aktualne dane – wysokość ulgi oraz limity.

PIT 2020. Ulga prorodzinna a ślub dziecka
09.02.2021 11:52

PIT 2019
 / 
PIT 2020. Ulga prorodzinna a ślub dziecka

Jak wygląda uprawnienie do ulgi prorodzinnej w przypadku ślubu dziecka zawartego w roku 2020? W takiej sytuacji możliwość odliczenia przestaje obowiązywać od miesiąca, w którym dziecko weszło w związek małżeński. Regulacje te mają zastosowanie również do dzieci małoletnich, czyli do 18 roku życia, które wzięły ślub za zgodą sądu opiekuńczego.

PIT 2019 do 1 czerwca. Ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem
1
28.05.2020 20:08

PIT 2019
 / 
PIT 2019 do 1 czerwca. Ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem

Do kiedy złożyć PIT za 2019 rok? Do 1 czerwca. Zostało więc niewiele czasu dla tych, którzy jeszcze z fiskusem się nie rozliczyli. Resort finansów przypomina, że uważać muszą szczególnie ci, którym w zeznaniu wyszła niedopłata podatku.

Błędy w e-PIT. Podatnikowi zginęła ulga na dziecko. "System zabrał mi 185 zł"
71
27.04.2020 18:12

PIT
 / 
Błędy w e-PIT. Podatnikowi zginęła ulga na dziecko. "System zabrał mi 185 zł"

Czytelnik money.pl skarży się, że przez system e-PIT dostał niższy zwrot podatku. - Ulga rodzinna naliczana jest za każdy miesiąc w roku, a mi z jakiegoś powodu naliczono tylko za dziewięć - pisze pan Wojciech. Ministerstwo Finansów sprawdza, czy mogło dojść do błędu.

bEhBQtEJ
Twój e-PIT 2019. Wyjaśniamy, jak się zalogować i sprawdzić rozliczenie
16
22.04.2020 11:44

TWÓJ EPIT
 / 
Twój e-PIT 2019. Wyjaśniamy, jak się zalogować i sprawdzić rozliczenie

Twój e-PIT 2019. Zwykle termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku zeznania PIT można jednak składać miesiąc dłużej. Podpowiadamy, jak zalogować się do systemu Twój e-PIT, by rozliczyć się szybko i sprawnie.

PIT 2019. Resort finansów zapowiada, że do czerwca nie będzie odsetek za zaległości
3
21.04.2020 7:52

ODSETKI
 / 
PIT 2019. Resort finansów zapowiada, że do czerwca nie będzie odsetek za zaległości

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia, który przewiduje, że płatnicy, którzy wykazali zaległości podatkowe, do końca maja nie będą musieli obawiać się odsetek za zwłokę. Wcześniej już resort zdecydował o wydłużeniu składania PIT za 2019 r. do końca maja.

Twój e-PIT bije rekordy. Już 1,5 mln Polaków się rozliczyło
2
28.02.2020 11:25

PIT
 / 
Twój e-PIT bije rekordy. Już 1,5 mln Polaków się rozliczyło

- Już ponad 1,5 mln Polaków rozliczyło się z fiskusem za pośrednictwem platformy Twój e-PIT - poinformował w programie "Money. To Się Liczy" Przemysław Koch z Ministerstwa Finansów. Jak dodał, dane w tej kwestii zmieniają się dynamicznie i wspomniane 1,5 mln PIT-ów skarbówka otrzymała według stanu na czwartek 27 lutego. Przedstawiciel resortu przypominał jednocześnie, że w przypadku niedopłaty podatku, różnicę trzeba wysłać na tzw. mikrorachunek, generowany indywidualnie.

"Twój e-PIT". Polacy złożyli milion deklaracji w nieco ponad tydzień
4
24.02.2020 6:31

PIT
 / 
"Twój e-PIT". Polacy złożyli milion deklaracji w nieco ponad tydzień

Usługa "Twój e-PIT" działa od nieco ponad tygodnia. Tyle czasu wystarczyło, aby przebić barierę miliona wniosków złożonych za pośrednictwem usługi, o czym poinformował minister finansów Tadeusz Kościński.

bEhBQtEK
PIT 2019. Rozliczenie spadku
5
22.02.2020 9:51

WIADOMOŚCI
 / 
PIT 2019. Rozliczenie spadku

Spadek nie jest przedmiotem rozliczenia w deklaracji rocznej PIT 2019, ponieważ nie podlega ustawie o podatku od dochodu osób fizycznych. Są jednak pewne szczególne wyjątki.

Rozliczenie PIT. Podwójna ulga dla opieki naprzemiennej
18
21.02.2020 8:44

ULGA NA DZIECKO
 / 
Rozliczenie PIT. Podwójna ulga dla opieki naprzemiennej

Trwa rozliczenie PIT za 2019 r. Pojawiło się rozwiązanie, które ucieszy rodziców wychowujących dzieci naprzemiennie. Oboje mogą skorzystać ze sporej ulgi podatkowej - tak stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.

PIT 2020 za 2019 r. Ulga na dziecko, rekordziści dostaną ponad 10 tys. zł
292
20.02.2020 16:07

PIT 2019
 / 
PIT 2020 za 2019 r. Ulga na dziecko, rekordziści dostaną ponad 10 tys. zł

Ulga prorodzinna, czyli ulga na dziecko, to ważna część rozliczenia rocznego zeznania podatkowego. Rodziny wielodzietne mogą liczyć na prawdziwe kokosy. Co więcej, zwrot podatku nie wymaga składania specjalnych wniosków. Wszystko odbywa się w ramach rozliczenia PIT-36 lub PIT-37. Kwoty robią wrażenie.

Fiskus nie zapomni o żadnej złotówce. Masz niezapłacony podatek dochodowy? Pilnuj terminów
371
18.02.2020 19:42

PIT 2020
 / 
Fiskus nie zapomni o żadnej złotówce. Masz niezapłacony podatek dochodowy? Pilnuj terminów

Miliony Polaków właśnie składają deklaracje podatkowe. Część się cieszy, część może się zmartwić. Masz nadpłatę podatku? Odliczaj dni do zwrotu. Masz niedopłatę? Licz czas do zapłaty. Gdy się spóźnisz, fiskus rozpocznie naliczanie odsetek.

Twój e-PIT z rekordowym zainteresowaniem. Resort może odtrąbić sukces
87
02.06.2019 12:43

PIT
 / 
Twój e-PIT z rekordowym zainteresowaniem. Resort może odtrąbić sukces

Prawie 9 milionów Polaków rozliczyło się w tym roku przy pomocy platformy "Twój e-PIT". To niemal połowa wszystkich podatników, którzy zeznanie złożyli przez internet. Ministerstwo chwali się i zapewnia, że to jeszcze nie koniec rewolucji.