Notowania

pit
02.06.2019 13:11

Twój e-PIT z rekordowym zainteresowaniem. Resort może odtrąbić sukces

Prawie 9 milionów Polaków rozliczyło się w tym roku przy pomocy platformy "Twój e-PIT". To niemal połowa wszystkich podatników, którzy zeznanie złożyli przez internet. Ministerstwo chwali się i zapewnia, że to jeszcze nie koniec rewolucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Wprowadzony przez minister Czerwińską system ulżył 7 milionom Polaków (Fot: Jakub Kamiński)

Minister finansów Teresa Czerwińska może być zadowolona z usługi, którą wprowadziła w lutym tego roku.

- Usługa Twój e-PIT pod względem prostoty, intuicyjności i przejrzystości jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem w Europie. Dzięki temu plasujemy się w czołówce pod względem innowacyjności systemów informatycznych – cieszy się szefowa resortu finansów.

Potwierdzają to liczby. Z usługi skorzystało blisko 9 milionów podatników, składając blisko 7 mln deklaracji. A przypomnijmy, że w pierwszym roku działała ona tylko dla formularzy PIT-37 i PIT-38.

Obejrzyj: Twój e-PIT - poradnik money.pl

To znaczy, że znaczna większość przedsiębiorców musiała rozliczać się samodzielnie. Ale to potrwa już niedługo. - Pracujemy nad tym, aby deklaracje przygotowane w usłudze Twój e-PIT zawierały jeszcze więcej informacji o ulgach i odliczeniach podatnika, tak aby nie musiał on wprowadzać ich samodzielnie - przyznała szefowa resortu finansów.

- Dlatego w przyszłym roku z usługi będą mogli skorzystać podatnicy, którzy prowadzą działalność gospodarczą i opłacają zryczałtowany podatek dochodowy, czyli osoby rozliczające się na formularzach PIT-36 i PIT-36L oraz PIT-28 - zapewniła minister Czerwińska.

Polacy nie boją się nowoczesnych rozwiązań. Akcja PIT 2019 pokazała to dobitnie.

Twój e-PIT: które PIT-y rozliczamy, jak się zalogować i jakie są zasady rozliczania?
Twój e-PIT 2019 już wystartował i wszelkie formalności załatwimy online. Które PIT-y rozliczamy, jak się zalogować i jakie są zasady rozliczania?

W sumie do skarbówki dotarło niespełna 20 mln zeznań podatkowych. Aż 16 mln to te, złożone elektronicznie. Oznacza to mniej więcej tyle, że zaledwie co piąty PIT trafia do fiskusa w formie papierowej. 80 proc. wysyłanych jest już z poziomu komputera.

Aż 7 mln z tych 16 to deklaracje na platformie "Twój e-PIT". Wiczając w to wspólne deklaracje małżonków, z usługi skorzystało aż 8,8 miliona osób.

- Co ważne, usługa Twój e-PIT sprawiła, że osoby, które nie dokonały żadnej aktywności w zakresie złożenia zeznania podatkowego PIT-37 lub PIT-38, zostały rozliczone automatycznie. Nie grożą im zatem kary za niedopełnienie tego obowiązku w terminie - puentuje Teresa Czerwińska.

Koniec z zabawą w rozliczanie PIT-ów. Zrobiłem to w środku nocy, w kilka minut.
PIT 2018. Kiedy wy spaliście, ja stałem się bogatszy o 1936 zł. Jak? Dzięki e-PIT

Z kolei szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś przypomniał, że na taki wynik wpłynęło wsparcie, jakiego rozliczającym udzielili pracownicy skarbówki.

- W ponad 70 punktach w galeriach handlowych w całej Polsce podatnicy mogli uzyskać informacje potrzebne do rozliczenia oraz skorzystania z ulg i odliczeń. Również dzięki przygotowanym stanowiskom komputerowym w urzędach skarbowych mogli "od ręki" rozliczyć swój PIT – podkreślił Marian Banaś.

Rozliczenie podatków 2018. Twój e-PIT z błędem. Fiskus zwróci mi pieniądze

Dodatkowo konsultanci przez prawie 2,5 tys. godzin udzielali informacji telefonicznej dotyczącej usługi Twój e-PIT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pit, podatki, pit 2019, twój e-pit, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-06-2019

KacperSukces rządu Prawa i Sprawiedliwości.Tak wygląda sprawne i uczciwe rządzenie państwem.

02-06-2019

BRAWO PiSnie wiem co by rząd bobrego nie zrobił lewactwo zawsze niezadowolone i szczeka

02-06-2019

obcyFaktycznie sukces,w kraju gdzie mieszkam juz od wielu lat rozliczam sie przez internet.

Rozwiń komentarze (87)