Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Maja Kołodziejczyk
|

Twój e-PIT 2019 już wystartował i wszelkie formalności załatwimy online. Które PIT-y rozliczamy, jak się zalogować i jakie są zasady rozliczania?

4
Podziel się:

Twój e-PIT 2019 już wystartował. Rozliczymy się automatycznie, bezpłatnie i bez potrzeby wychodzenia z domu. Sprawdź, które PIT-y rozliczamy, jak się zalogować i jakie są zasady rozliczania.

Twój e-PIT: które PIT-y rozliczamy, jak się zalogować i jakie są zasady rozliczania?
Twój e-PIT: które PIT-y rozliczamy, jak się zalogować i jakie są zasady rozliczania? (Fotolia, Pio Si)

Twój e-PIT – które pity rozliczamy?

Twój e-PIT 2019 już wystartował i od 15 lutego możemy rozliczać nasze PIT-y przez internet. Ministerstwo Finansów szacuje, że w bieżącym roku deklarację podatkową za pośrednictwem platformy Twój e-PIT rozliczy nawet do 8 milionów osób. Wiadomo, że w ten sposób rozliczymy najpopularniejsze rozliczenia podatkowe w Polsce, czyli PIT-37 i PIT-38. To właśnie dzięki tym formularzom rozliczają się osoby, które deklarują dochód pochodzący z pracy w poparciu o umowę o dzieło, pracę i zlecenie.

Twój e-PIT – logowanie i zasady rozliczania

Twój e-PIT 2019 jest dostępny na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów (podatki.gov.pl). Osoby chcące uzyskać dostęp do swoich deklaracji, powinny kolejno wybrać kategorię "PIT", a potem "Twój e-PIT".
Żeby zalogować się do systemu, należy przygotować:

  • PESEL (albo NIP i datę urodzenia)
  • kwotę przychodu, którą wskazałeś w PIT za rok 2017
  • jedną z kwot przychodu za 2018 rok, którą znajdziesz w jednej z informacji od płatników (np. twojego pracodawcy), np. PIT-11

Logowanie jest także możliwe za pośrednictwem profilu zaufanego. Jest to bezpłatna metoda potwierdzenia tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji. Profil zaufany działa jak odręczny podpis i umożliwia wysyłanie przez internet dokumentów i wniosków do różnych urzędów.

Przypominamy, że dzięki platformie e-PIT nie trzeba już składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów bezpośrednio do urzędu skarbowego. Dla wszystkich, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38 zeznanie będzie wystawione automatycznie i bezpłatnie. Należy je składać w terminach od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Edek
5 lata temu
Tam było tak napisane, że myślałem, iż trzeba wpisać przychód od wszystkich pracodawców, przez co teraz ma zablokowane :/
bb
5 lata temu
szkoda tylko że nie działa..żałosne
ewa
5 lata temu
System nie dał rady. Brak możliwości zalogowania...
Feat
5 lata temu
Tylko szkoda, że ze względu na duże zainteresowanie nie da się praktycznie zalogować do platformy.