Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Twój e-PIT". Polacy złożyli milion deklaracji w nieco ponad tydzień

4
Podziel się

Usługa "Twój e-PIT" działa od nieco ponad tygodnia. Tyle czasu wystarczyło, aby przebić barierę miliona wniosków złożonych za pośrednictwem usługi, o czym poinformował minister finansów Tadeusz Kościński.

Z usługi "Twój e-PIT" skorzystało już milion podatników.
Z usługi "Twój e-PIT" skorzystało już milion podatników. (iStock.com)
bDZqRgdh

- Już ponad milion złożonych e-PIT-ów pokazuje nasz licznik. To bardzo dobra wiadomość osiem dni po starcie usługi ("Twój e-PIT" - red.) i dowód na to, że takich cyfrowych rozwiązań Polacy oczekują i potrzebują - ocenił szef resortu finansów w oświadczeniu przekazanym PAP.

Sam okres rozliczeń PIT rozpoczął się natomiast po północy 15 lutego. Resort finansów udostępnił wówczas dostęp do elektronicznej usługi "Twój e-PIT", za pomocą której fiskus wypełnia za nas roczne zeznania.

bDZqRgdj

- Zachęcam do skorzystania z usługi tych, którzy tego jeszcze nie zrobili. "Twój e-PIT" to bezpieczeństwo, wygoda i oszczędność czasu - zachęca Kościński.

Oprócz rozliczenia rocznego PIT w usłudze "Twój e-PIT" podatnicy mogą także skorzystać z systemu e-Deklaracje i papierowych formularzy PIT, które są dostępne w każdym urzędzie skarbowym. Usługa "Twój e-PIT" jest dostępna wyłącznie na podatki.gov.pl.

Zobacz także: Zobacz też: PIT w wersji papierowej. "Dalej jest to możliwe"

Z założenia usługa "Twój e-PIT" to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Osoby, które skorzystają z tej usługi nie muszą wypełniać dodatkowych wniosków, ani składać deklaracji.

bDZqRgdp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZqRgdK
KOMENTARZE
(4)
Prawo naczeln...
rok temu
Przelewy dotyczą tylko firm ,nie rodzin
Podatnik
rok temu
A co z pit 36?
Bt
rok temu
Niestety trzeba dobrze sprawdzać bo albo źle nalicza ulgę na dziecko albo nie zalicza wszystkich składek społecznych i zdrowotnych. Na 3 rozliczone pity w pierwotnej wersji były błędy
bDZqRgdL
TMP
rok temu
Czym on się chwali? że nie przygotowali epit od stycznia tylko od połowy lutego? zaskoczyło ich, że rok się rozpoczyna od stycznia?