Notowania

podatki
24.02.2020 06:31

"Twój e-PIT". Polacy złożyli milion deklaracji w nieco ponad tydzień

Usługa "Twój e-PIT" działa od nieco ponad tygodnia. Tyle czasu wystarczyło, aby przebić barierę miliona wniosków złożonych za pośrednictwem usługi, o czym poinformował minister finansów Tadeusz Kościński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Z usługi "Twój e-PIT" skorzystało już milion podatników.

- Już ponad milion złożonych e-PIT-ów pokazuje nasz licznik. To bardzo dobra wiadomość osiem dni po starcie usługi ("Twój e-PIT" - red.) i dowód na to, że takich cyfrowych rozwiązań Polacy oczekują i potrzebują - ocenił szef resortu finansów w oświadczeniu przekazanym PAP.

Sam okres rozliczeń PIT rozpoczął się natomiast po północy 15 lutego. Resort finansów udostępnił wówczas dostęp do elektronicznej usługi "Twój e-PIT", za pomocą której fiskus wypełnia za nas roczne zeznania.

- Zachęcam do skorzystania z usługi tych, którzy tego jeszcze nie zrobili. "Twój e-PIT" to bezpieczeństwo, wygoda i oszczędność czasu - zachęca Kościński.

Oprócz rozliczenia rocznego PIT w usłudze "Twój e-PIT" podatnicy mogą także skorzystać z systemu e-Deklaracje i papierowych formularzy PIT, które są dostępne w każdym urzędzie skarbowym. Usługa "Twój e-PIT" jest dostępna wyłącznie na podatki.gov.pl.

Zobacz też: PIT w wersji papierowej. "Dalej jest to możliwe"

Z założenia usługa "Twój e-PIT" to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Osoby, które skorzystają z tej usługi nie muszą wypełniać dodatkowych wniosków, ani składać deklaracji.

Rozliczenie PIT-37 można złożyć papierowo lub skorzystać z wersji elektronicznej w usłudze "Twój e-PIT"
Rozliczenie PIT za 2019 rok. Wystarczy kilkadziesiąt sekund i już wiesz: albo ty płacisz fiskusowi, albo fiskus tobie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, pit, pit 2020, pit 2019, twój e-pit, tadeusz kościński, twój epit, ministerstwo finansów, wiadomości, wiadomości, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-02-2020

TMPCzym on się chwali? że nie przygotowali epit od stycznia tylko od połowy lutego? zaskoczyło ich, że rok się rozpoczyna od stycznia?

24-02-2020

BtNiestety trzeba dobrze sprawdzać bo albo źle nalicza ulgę na dziecko albo nie zalicza wszystkich składek społecznych i zdrowotnych. Na 3 rozliczone … Czytaj całość

24-02-2020

Prawo naczelnePrzelewy dotyczą tylko firm ,nie rodzin

Rozwiń komentarze (4)