Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
26.05.2020 18:46

PKP przywraca połączenia. Na przełomie maja i czerwca wróci 40 pociągów

PKP Intercity wznowi kursowanie kolejnych 40 pociągów, które do tej pory pozostawały zawieszone z powodu epidemii koronawirusa. Łącznie od 3 maja wróciło na tory ok. 100 pociągów.

Podziel się
Dodaj komentarz
PKP przywraca połączenia kolejowe.

"PKP Intercity zdecydowało o przywróceniu kursowania kolejnych blisko 40 połączeń, które w ostatnim czasie pozostawały zawieszone bądź skrócone w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną. Począwszy od środy 27 maja br. pociągi będą sukcesywnie wracać na tory. Podobnie jak do tej pory, kolejne decyzje w sprawie przywracania pociągów będą uzależnione od aktualnie panujących warunków, zainteresowania usługami PKP Intercity oraz możliwości przemieszczania się" - czytamy w komunikacie spółki.

Jak informuje PKP, przez pierwsze dwa tygodnie przywracania połączeń, czyli od niedzieli 3 maja do soboty 16 maja, PKP Intercity przewiozło 255 tysięcy pasażerów, czyli o 80 proc. więcej niż w poprzednich dwóch tygodniach i prawie trzy razy więcej niż jeszcze miesiąc wcześniej.

22 maja PKP Intercity przywróciło do pierwsze pociągi Express InterCity Premium. Na tory wróciło 8 połączeń realizowanych składami Pendolino, które kursują na trasie Kraków - Warszawa - Trójmiasto.

Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, logistyka, kolej, gospodarka, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-05-2020

PaulinaI co z tego że wracają Pendolino skoro nie można kupić biletów z wyprzedzeniem tańszych są tylko po 150 zl

26-05-2020

Niezwykłe...decyzje w sprawie przywracania pociągów będą uzależnione od aktualnie panujących warunków, zainteresowania usługami PKP Intercity oraz możliwości … Czytaj całość

27-05-2020

to gdzie te pociągitrzymali, jak teraz wracają na tory ?

Rozwiń komentarze (4)