Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PKP przywraca połączenia. Na przełomie maja i czerwca wróci 40 pociągów

4
Podziel się:

PKP Intercity wznowi kursowanie kolejnych 40 pociągów, które do tej pory pozostawały zawieszone z powodu epidemii koronawirusa. Łącznie od 3 maja wróciło na tory ok. 100 pociągów.

PKP przywraca połączenia kolejowe.
PKP przywraca połączenia kolejowe.
bEspPCrp

"PKP Intercity zdecydowało o przywróceniu kursowania kolejnych blisko 40 połączeń, które w ostatnim czasie pozostawały zawieszone bądź skrócone w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną. Począwszy od środy 27 maja br. pociągi będą sukcesywnie wracać na tory. Podobnie jak do tej pory, kolejne decyzje w sprawie przywracania pociągów będą uzależnione od aktualnie panujących warunków, zainteresowania usługami PKP Intercity oraz możliwości przemieszczania się" - czytamy w komunikacie spółki.

Jak informuje PKP, przez pierwsze dwa tygodnie przywracania połączeń, czyli od niedzieli 3 maja do soboty 16 maja, PKP Intercity przewiozło 255 tysięcy pasażerów, czyli o 80 proc. więcej niż w poprzednich dwóch tygodniach i prawie trzy razy więcej niż jeszcze miesiąc wcześniej.

22 maja PKP Intercity przywróciło do pierwsze pociągi Express InterCity Premium. Na tory wróciło 8 połączeń realizowanych składami Pendolino, które kursują na trasie Kraków - Warszawa - Trójmiasto.

bEspPCrr
Zobacz także: Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEspPCrS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
to gdzie te p...
rok temu
trzymali, jak teraz wracają na tory ?
Paulina
rok temu
I co z tego że wracają Pendolino skoro nie można kupić biletów z wyprzedzeniem tańszych są tylko po 150 zl
logiczny
rok temu
Kolejki to ekspresowo powracają ale do pośredniaka !!! ;(((
bEspPCrT
Niezwykłe
rok temu
...decyzje w sprawie przywracania pociągów będą uzależnione od aktualnie panujących warunków, zainteresowania usługami PKP Intercity oraz możliwości przemieszczania się... Serce się raduje gdy czyta się tak trafną diagnozę. Duma rozpiera podróżnego gdy uzmysłowi sobie tytaniczny wysiłek intelektualny zarządu na potrzeby wydania tej jakże przenikliwej opinii. Zauważmy wielość branych pod uwagę uwarunkowań. Aż trzy. I to naraz. Czy aby na pewno muszą być spełnione jednocześnie?