Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKP zmienia się w holding. Firma szykuje się do międzynarodowej konkurencji

Spółki kolejowe z grupy PKP w ciągu kilku miesięcy mają zmienić się w holding. Choć głównym celem zmiany jest przygotowanie firm na zmianę unijnych regulacji, to może ona wpłynąć pozytywnie na życie pasażerów kolei.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)
Andrzej Olszewski, członek zarządu PKP S.A. (Fot: Money.pl)

- Jako spółka PKP S.A. opracowaliśmy dokumentację, która pozwoli w ciągu kilku miesięcy powołać holding. Jest to związane z procedurami korporacyjnymi – uchwałami rad nadzorczych i uchwałami zmieniającymi statuty poszczególnych spółek przez walne zgromadzenia. Jesteśmy gotowi, by holding zaczął funkcjonować w ciągu kilku miesięcy - powiedział w rozmowie z money.pl o planie stworzenia nowej formuły funkcjonowania państwowych spółek kolejowych członek zarządu PKP S.A. Andrzej Olszewski.

Zmiana struktury w spółkach kolejowych to odpowiedź na wprowadzenie unijnego IV Pakietu Kolejowego, który pozwala na otwartą konkurencję między przewoźnikami kolejowymi z różnych państw członkowskich. - Naszym zadaniem jest przygotować PKP nie nie tylko na sprostanie konkurecji, ale również do tego, by podmioty PKP mogły konkurować na innych rynkach - wyjaśnił Olszewski.

Członek zarządu PKP S.A. zapewnił, że zmianę odczują także pasażerowie. Jeśli do holdingu zdecydują się wejść spółki samorządowe, zgodnie z jego deklaracją, znacznie ułatwi to koordynację rozkładów jazdy i znikną kilkugodzinne okresy oczekiwania na skomunikowanie pociągów różnych przewoźników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-02-2019

nonoCzy ktoś spróbuje wyjaśnić dylemat " na czorta zjadaliśmy tę żabę" związaną z prywatyzacją PKP - powstało dziesiątki spółek, spółeczek, spółeniek i … Czytaj całość

02-02-2019

PkpPKP nie jest zdolne do żadnych ruchów to spółka państwowa tj. zarzad jest u Jarka na pasku wiec poziom przygotowania zawodowego jest na poziomie … Czytaj całość

02-02-2019

jaa już myślałam, że będą obiecane konfensjonały

Rozwiń komentarze (17)