Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

PKP zmodernizuje osiem dworców kolejowych. Połowa z nich znajduje się na Mazowszu

22
Podziel się

Polskie Koleje Państwowe (PKP) podpisały umowę na modernizację ośmiu dworców kolejowych. Cztery z nich znajduje się na Mazowszu. Koszt inwestycji wyniesie ponad 40 mln zł.

PKP. Dworzec Jastrzębie-Zdrój (zdjęcie ilustracyjne)
PKP. Dworzec Jastrzębie-Zdrój (zdjęcie ilustracyjne) (East News, LECH ZIELASKOWSKI/REPORTER)
bDYNFlhN

W ramach projektu PKP zmodernizowane zostaną dworce w Sochaczewie, Opalenicy, Błoniu, Kuźnicy, Życzynie, Celestynowie, Pruszczu Gdańskim oraz Helu.

Zgodnie z zapowiedziami przebudowywane dworce mają być nowoczesne, proekologiczne i dostosowane do potrzeb lokalnej społeczności.

- Oczekuję, że projekty będą gotowe do roku 2021, a następnie rozpocznie się proces modernizacji dworców, który powinien zakończyć się w 2023 r. - powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

bDYNFlhP
Zobacz także: Zobacz: PKP. 66 mld zł na inwestycje kolejowe. 90 proc. środków zaangażowanych

- To przede wszystkim potrzeby lokalnej społeczności definiują plany inwestycyjne kolejarzy: budowę oraz modernizację istniejących już dworców kolejowych. Podpisanie umów projektowych na osiem inwestycji dworcowych w regionach to kolejny, istotny krok w kierunku przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu - dodał.

Zmodernizowane budynki mają również zostać przystosowane do obsługi podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się.

bDYNFlhV

Zgodnie z zapowiedziami do 2023 roku zostaną przebudowane 34 dworce na Mazowszu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYNFliq
KOMENTARZE
(22)
Mirjon
2 lata temu
W moim mieście pogonili kolejarzy, na dworcu jest hurtownia z dywanami, bo tu każdy żyje na bogato i śmiga dobrymi furami typu lex, beemka, merc, nówkami wypasionymi i nie będzie się telepać pociągami. Tak podobno myślano likwidując u nas kolej ponad 20 lat temu, a gdzie nigdzie wśród trawy zachowały się fragmenty zardzewiałych torów których jeszcze nie rozkradziono. Szkoda, aż żal patrzeć.
Japonia
2 lata temu
a kiedy koleje szybkich prędkości ? NIGDY !
Yamrozy
2 lata temu
U mnie mamy piękny dworzec z początku XX wieku, mały pałacyk, przerobiony na mieszkania socjalne, a na peronie suszą się gacie i prześcieradła, bo pociąg tam widzieli tylko najstarsi mieszkańcy.
bDYNFlir
XXI wiek
2 lata temu
A u mnie na wsi jest nowocześnie.Żadnej tam kolei żelaznej!Sołtys buduje kosmodrom,bo proboszcz z ambony zapowiedział,że kosmici do nas przylecą.Latrynę już wykopał, kosmici też swoje potrzeby mają.
Ochota
2 lata temu
Dolny Śląsk niech sobie sam za swoje modernizuje bo my Warszawiaki tam nie jeżdzimy .
...
Następna strona