Notowania

Przejdź na
kolej
23.08.2019 16:23

PKP zmodernizuje osiem dworców kolejowych. Połowa z nich znajduje się na Mazowszu

Polskie Koleje Państwowe (PKP) podpisały umowę na modernizację ośmiu dworców kolejowych. Cztery z nich znajduje się na Mazowszu. Koszt inwestycji wyniesie ponad 40 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
PKP. Dworzec Jastrzębie-Zdrój (zdjęcie ilustracyjne) (Fot: LECH ZIELASKOWSKI/REPORTER)

W ramach projektu PKP zmodernizowane zostaną dworce w Sochaczewie, Opalenicy, Błoniu, Kuźnicy, Życzynie, Celestynowie, Pruszczu Gdańskim oraz Helu.

Zgodnie z zapowiedziami przebudowywane dworce mają być nowoczesne, proekologiczne i dostosowane do potrzeb lokalnej społeczności.

- Oczekuję, że projekty będą gotowe do roku 2021, a następnie rozpocznie się proces modernizacji dworców, który powinien zakończyć się w 2023 r. - powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Zobacz: PKP. 66 mld zł na inwestycje kolejowe. 90 proc. środków zaangażowanych

- To przede wszystkim potrzeby lokalnej społeczności definiują plany inwestycyjne kolejarzy: budowę oraz modernizację istniejących już dworców kolejowych. Podpisanie umów projektowych na osiem inwestycji dworcowych w regionach to kolejny, istotny krok w kierunku przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu - dodał.

Zmodernizowane budynki mają również zostać przystosowane do obsługi podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Zgodnie z zapowiedziami do 2023 roku zostaną przebudowane 34 dworce na Mazowszu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-08-2019

abeA ile Ty chciales podejrzliwy jak za PO ? ze stadion kosztuje 40 a my budujemy go za 200 i wszyscy sie po plecach klepia??

24-08-2019

NihillW moim miasteczku już zmodernizowali, budynek dworca wynajęli jakieś firmie nie związanej z koleją, a kiedyś były tam kasy, poczekalnia, bufet, … Czytaj całość

24-08-2019

DolnikWmoim mieście dworzec zlikwidowano przez wyburzenie i niie ma problemu.

Rozwiń komentarze (22)