Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

PKS w każdej gminie. Ustawa przyjęta

185
Podziel się:

Sejm przyjął ustawę mającą przywrócić połączenia autobusowe w każdej gminie. Pieniądze na dopłaty będą pochodzić ze specjalnego funduszu.

Pieniądze na dopłaty do połączeń PKS będą pochodzić ze specjalnego funduszu
Pieniądze na dopłaty do połączeń PKS będą pochodzić ze specjalnego funduszu (Wikimedia Commons CC BY-SA, Henryk Borawski/wikimedia (CC BY-SA 4.0))
bECUoRgB

Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych została przyjęta późnym wieczorem przy sprzeciwie zaledwie 6 posłów, a 27 wstrzymało się od głosu – podaje Informacyjna Agencja Radiowa.

Obietnica przywrócenia połączeń autobusowe w każdej gminie to jeden z elementów tzw. "nowej piątki PiS".

Aby było to możliwe do każdego przejechanego kilometra rząd będzie dopłacać maksymalnie złotówkę w ciągu najbliższych trzech lat i do 80 groszy w latach późniejszych. Skąd weźmie na to pieniądze?

bECUoRgD

Na ten cel w Banku Gospodarstwa Krajowego zostanie utworzony Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Projekt ustawy sięga najdalej do 2028 roku. Zgodnie z jego zapisami w tym roku na przywracanie połączeń autobusowych będzie przeznaczone jedynie 300 mln zł, a dopiero w latach kolejnych - po 800 mln zł. W sumie daje to 7,5 mld zł.

Zobacz także: Obejrzyj też: Polacy posiadają ponad 2 miliardy oszczędności
bECUoRgJ

Jest jednak pewien problem. Jak pisaliśmy w money.pl, Gminy muszą też się dorzucić. Ich wkład w dane połączenie ma wynosić co najmniej 10 procent (we wcześniejszej wersji projektu była mowa o 30 procentach). Samorządowcy wprost pytają, skąd mają wziąć pieniądze na dodatkowe obciążenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECUoRhe
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(185)
NIKUS1956
2 lata temu
W CO WY NAS WKRĘCACIE ZBAWCY PISOWSCY. W KOLEJNE PIĄTKI URUCHAMIACIE KOSZTEM SAMORZĄDÓW. PRZECIEŻ TO MA BYĆ KONSULTOWANE I WEJŚĆ W ŻYCIE PO "WYGRANYCH" PRZEZ PIS WYBORACH,A PREZYDENT JEST NOTARIUSZEM WIĘC WSZYSTKO CO MU POD PYSK PODŁOŻĄ
skąd wy go wy...
2 lata temu
PiS w każdej gminie, bo PKS będzie jeździł po wioskach i zbierał dziadków. To ma sens! Ponoć dziennikarzu Ciszak, czy ty w ogóle zastanawiasz się co tam bredzisz, zanim coś opublikujesz? Myśl trochę chłopie, bo tutaj są ludzie inteligentniejsi, niż jakiś dziennikarzyna. Ja rozumiem, że można napierdzielać w PiS, ale jakoś inteligentnie, krytykować tam, gdzie mają słabe punkty. A takie coś to zwykły bełkot, manipulowanie nagłówkami.
JANUSZ
2 lata temu
następne będą PGR
bECUoRhf
GS
2 lata temu
Czy ktoś jeszcze będzie chciał tym jeżdzić, teraz kiedy wszyscy mają prawo jazdy i samochody? Chyba tylko prezes.
driver
2 lata temu
PKS w Polsce to już spółki izraelskie, a następne będą dotowane za każdy kilometr - policzcie ile milionów kilometrów rocznie wyjdzie na samych dotacjach - tak to się spłaca "447", i udaje głupa !!!
...
Następna strona