Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Płacimy więcej, dostajemy mniej. "Gospodarstwo domowe kupiło 24 kilogramy produktów mniej"

Szymon Mordasiewicz, dyrektor panelu gospodarstw domowych w GfK Polonia w programie "Money.pl" opowiedział, jak zmieniają się nawyki zakupowe Polaków. Niestety w obecnych czasach płacimy więcej za mniej. Co to dokładnie znaczy? - Przyjmując uproszczeniem, że wszystkie kategorie w naszym koszyku da się zmierzyć kilogramami lub litrami, to kupiliśmy 331 mln kilogramów mniej niż rok temu. I to wciąż wielkość abstrakcyjna, wyobraźmy sobie zatem, że przeciętne gospodarstwo domowe kupiło w tym roku 24 kg produktów mniej. To już przemawia do wyobraźni - mówił Szymon Mordasiewicz.
0
0
16
Podziel się
Komentarze (16)
zobacz więcej komentarzy (16)
KOMENTARZE
(16)
Wg mnie
2 miesiące temu
Od nowego roku ZUS w górę, która jednoosobową firma da radę?
J23
2 miesiące temu
będziemy jeszcze mniej kupować jestem ciekaw gdzie jest głupota chciwości tego państwa , a raczej elity rządzącej, mam nadzieje że ryżu nie zabraknie
wio
2 miesiące temu
i bedziemy zdrowsi
tralala
2 miesiące temu
a spółki skarbu państwa - paliwo, gaz i energia - mają rekordowe zyski, to o co tak naprawdę chodzi?
Bonduelle
2 miesiące temu
Niekonpetencjia populizm a co za tym idzie stale wydawanie wjecej niz dochody,bo tak chca wyborcy,prowadzi ten kraj do chronicznej biedy I zacofania.Polska skonczy Jak Argentyna gdzie przez lata tkwic bedzie w tzw. reformach I walce z kolejnymi kryzysami.Jezeli tak ma wyglada niepodleglosc ,to wiekszosc normalnnych wysiada.Emigracja jest jedyna alternatywa dla wegetacji,wariactwa I zycia Jak w krajach 3go swiata.Chcesz cos osiagnac normalnie funkcjonowac musisz wyjechac.Zadnych chorych sentymentow.Nigdy w PL nie bylo nie jest I nie bedzie dobrze.Chcesz sie zapic,zacpac zostac zlodziejem,by przezyc I zmarnowac sobie zycie zostawaj.