Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

PMI. Nowy raport o polskim przemyśle. Coraz mocniej ciążą opóźnienia w dostawach

4
Podziel się:

Najnowsze dane o polskim przemyśle lekko rozczarowały. Polski sektor wytwórczy wciąż szybko się rozwija, jednak coraz mocniej ciążą opóźnienia dostaw i niedobory surowców.

PMI. Nowy raport o polskim przemyśle. Coraz mocniej ciążą opóźnienia w dostawach
PMI w sierpniu. Coraz większym problemem opóźnienia w dostawach (Pixabay, pixabay)
bEJikPAl

Wskaźnik PMI dla polskiego przemysłu spadł w sierpniu do 56 pkt. z 57,6 pkt. w lipcu, podał podała firma Markit, która opracowuje wskaźnik. Granicą oddzielającą kurczenie się przemysłu od jego wzrostu jest 50 pkt.

Wynik był nico niższy od prognoz ekonomistów. Powód? Coraz mocniej ciążą opóźnienia dostaw, niedobory surowców i problemy z rekrutacją pracowników

"Nie da się uciec przed globalnym spowolnieniem w przemyśle, ale wszystko wskazuje na to, że wyhamowanie w Polsce przebiega bardzo łagodnie" – oceniają ekonomiści mBanku.

bEJikPAn
Zobacz także: Grzywny za unikanie obowiązkowych szczepień. Rzecznik MZ podaje liczby

Publikowany co miesiąc indeks PMI opiera się na danych opracowywanych na podstawie odpowiedzi na kwestionariusze przesłane kadrze kierowniczej firm produkcyjnych. Menadżerowie odpowiadają anonimowo na pytania dotyczące m.in. zamówień, sprzedaży, zakupów, zapasów, zatrudnienia i cen.

bEJikPAt

Autorzy badania zwracają uwagę, że mimo opóźnień w dostawach i niedoborów surowców, w sierpniu polski sektor wytwórczy wciąż szybko się rozwijał.

"Tempa wzrostu produkcji, nowych zamówień oraz aktywności zakupowej, mimo że zwolniły w porównaniu do poprzedniego miesiąca, były wciąż szybkie, a producenci wciąż zatrudniali nowych pracowników. Opóźnienia w łańcuchach dostaw nadal hamowały produkcję, powodując niemal rekordowy wzrost zaległości produkcyjnych" – czytamy w najnowszym raporcie przygotowanym przez Markit.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJikPAO
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Racjonalista
2 miesiące temu
A dziwić się. Kiedyś ktoś szedł do salonu i kupował za walizkę pieniędzy fiata 126p i jeszcze musiał czekać w kolejce jak wyprodukują. A teraz ludzie zaciągają kredyty, spłacają w ratach wszelkiej maści towary i jeszcze mają leasingi, pomoce, dotacje i wiele innych tworów. Czyli jak ktoś nie miał, to nie kupował. A teraz ludzie 20lat mają kredyt - co prawda spłacają przez całe życie, ale pieniądze nie są ich.
Gość
2 miesiące temu
Gospodarka się przegrzewa.
Ziew
2 miesiące temu
Cała Europa ma ten problem. Co za odkrywcze spostrzeżenie.
bEJikPAP
Na matematyka
2 miesiące temu
Stary problem. Już Kochanowski pisał -. Ziemię pomierzył i głębokie morze, Wie, jako wstają i zachodzą zorze; Wiatrom rozumie, praktykuje komu,