Notowania

PO chce dymisji Glapińskiego. "Jest bezpośrednio uwikłany w największą aferę Polski"

- Dlaczego uwikłany w tak potężną aferę wciąż zajmuje stanowisko szefa NBP? - pyta się posłanka PO Marta Golbik i domaga się dymisji. - Nie widzimy w tej chwili żadnych do tego podstaw - odpowiada Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Platforma Obywatelska uważa, że Glapiński powinien odejść

- Prezes NBP jest bezpośrednio uwikłany w największą aferę korupcyjną w wolnej Polsce. Jest uwikłany w aferę, w której szef KNF, komisji, która powinna pilnować całego rynku finansowego, proponował przejmowanie "banku za złotówkę", bądź nieprzejmowanie w zamian za 40 mln zł - mówiła na konferencji Marta Golbik, posłanka PO.

Żądając dymisji szefa NBP, Golbik dodała, że "sytuacja, która nie miałaby miejsca w żadnym demokratycznym państwie, cały czas ma miejsce w Polsce".

Co na to przedstawiciel rządu? - Nie widzimy w tej chwili żadnych podstaw do tego, żeby stwierdzić, że możemy nie mieć zaufania do prezesa NBP Adama Glapińskiego - powiedział podczas briefingu prasowego Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Sasin mówił też, że potrzebne jest "wyłączenie NBP ze sporu politycznego".

Afera KNF. Glapiński do dymisji? "Mamy powtórkę z "misiewiczów". Zobacz wideo:

Krzysztof Brejza uważa też, że wypowiedzieć o sprawie KNF powinien się Zbigniew Ziobro. - Musi odpowiedzieć Polakom na pytanie, dlaczego śledztwo w sprawie największej afery korupcyjnej w historii Polski toczy się w sposób tak ślamazarny - stwierdził poseł PO.

Prezes NBP został tymczasem w czwartek przesłuchany w prokuraturze jako świadek w sprawie byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego. - Cieszę się, że śledztwo przebiega sprawnie i szybko - mówił po spotkaniu ze śledczymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-01-2019

jolaodwołać go natychmiast

04-01-2019

JackPO oddajcie najpierw 250mld Polakom.

04-01-2019

ahanajwiększa afera KNF to SKOK Wołomin na 2 mld zł, autorstwa WSI i PO

Rozwiń komentarze (20)