Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Poczta Polska zwiększa zatrudnienie. 700 listonoszy, tysiąc pracowników sortowni plus obsługa klienta

12
Podziel się:

W sumie 2,7 tys nowych pracowników zatrudniła w związku z przedświątecznym szczytem Poczta Polska. Nowa załoga wzmocni przede wszystkim placówki w woj. mazowieckim, dolnośląskim, śląskim, łódzkim i wielkopolskim.

Poczta Polska zatrudniła ponad 700 listonoszy.
Poczta Polska zatrudniła ponad 700 listonoszy. (WP.PL, Mateusz Madejski)

Przedświąteczny szczyt się rozpoczął. Polacy masowo kupują przez internet, a operatorzy mają pełne ręce roboty. Aby sprostać boomowi, Poczta powiększa załogę. Zatrudniała ponad 700 na listonoszy, blisko 500 osób do obsługi klienta i ponad 1000 - w sortowniach

- Już liczby paczek notowane w drugiej połowie listopada dowodziły, że w tym roku będziemy mieli do obsłużenia rekordową liczbę przesyłek. Z roku na rok Polacy kupują w internecie coraz więcej, w okresie przed świętami Bożego Narodzenia paczek jest o połowę więcej niż w zwykłych miesiącach. Spodziewamy się, że w grudniu nadanych zostanie nawet o 70 proc. więcej przesyłek tygodniowo niż poza szczytem świątecznym. Dlatego nie tylko zatrudniliśmy nowych pracowników, ale także w największych miastach doręczamy paczki w soboty - powiedziała rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek, cytowana w komunikacie.

Spośród 2 700 nowych pracowników Poczty Polskiej ponad połowa została zatrudniona na podstawie umów o pracę, zaś ponad 1 000 - na podstawie umów zleceń. Spółka nadal poszukuje kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów do 3,5 t oraz powyżej 3,5 t w woj. mazowieckim, łódzkim i dolnośląskim, a także osób do pracy w sortowniach na Mazowszu, Śląsku oraz w Łódzkiem i na Dolnośląsku.

- Będziemy roznosić przesyłki do ostatniej chwili, czyli jeszcze 24 grudnia. Aby mieć spokojne święta, klienci powinni zrobić internetowe zakupy najlepiej do połowy grudnia, tak aby e-sklep miał czas na wysłanie paczki, a Poczta na jej dostarczenie - podsumowała Siwek.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, obejmującą ponad 7,5 tys. placówek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(12)
Imigrant
3 lata temu
A jakość usług też się zmieni. Zlikwidować jak w Holandii, bo są zbedni
Balon
3 lata temu
Warszawa praca do końca roku sortownia Łączyny 20 brutto na godzinę na czysto 13.50gr gdie w ochronie już płacą po 14zł na czysto czy oni szukają jeleni?
Oli
3 lata temu
A od przyszłego roku poczta będzie tworzyć obozy pracy gdzie będzie się pracować po 12 godzin za najniższą krajową
Dziecko
3 lata temu
Dla tych krytyków pracowników PP mam radę. Chcecie lepiej to sami spróbujcie popracować w takich warunkach. A do Pani rzecznik mam pytanie: czy zastane Panią w pracy 24.12. A jeśli tak to na którym rejonie?
Hmm
3 lata temu
Na umowe zlecenie?