Trwa ładowanie...
bDzyARoB

Notowania

Kurierzy – Wszystkie wiadomości

29
16.12.2020 10:47

TRANSPORT
 / 
Czy prezenty dojdą na święta? Firmy zapewniają, że 48 godzin im wystarczy. Kurierzy mówią wprost: "kupuj teraz"

Przesyłki last minute dojdą przed Wigilią? Firmy przekonują, że teoretycznie na dostarczenie powinno wystarczyć 48 godzin. Sami kurierzy już takiej pewności nie dają. - Niektórzy myślą, że kurier pracuje 24/7 i przyjedzie, kiedy odbiorcy pasuje, np. po 18, ale tak nie jest - mówi nam jeden z pracowników.

1
03.12.2020 11:54

ZAKUPY
 / 
Paczka już następnego dnia. Klienci coraz bardziej wymagający

Ponad połowa Polaków nie chce czekać na produkty zamówione przez internet dłużej niż dwa dni, a 15 proc. spodziewa się ich następnego dnia, wynika z badania CBRE. Badanie pokazało też, że najczęściej wybieramy paczkomaty.

3
05.11.2020 16:53

LOCKDOWN
 / 
Firmy kurierskie przygotowują się na rekordowy przedświąteczny okres. Przez lockdown

Zbliża się Black Friday oraz czas przedświąteczny - czas żniw dla firm kurierskich. W tym roku liczba e-zakupów Polaków może wzrosnąć za sprawą lockdownu i obostrzeń, które zamknęły część sklepów w galeriach handlowych. Kurierzy jednak deklarują gotowość.

4
15.10.2020 6:41

GOSPODARKA
 / 
Branża kurierska przed wielką próbą. Szykują się rekordy

Polacy zawsze pod koniec roku kupowali znacznie więcej przez internet. Teraz dochodzi druga fala epidemii koronawirusa, więc firmy kurierskie szykują się w najbliższych tygodniach na prawdziwe żniwa.

6
16.09.2020 7:33

KURIERZY
 / 
Firmy kurierskie rosną i płacą coraz większe podatki

Pandemia koronawirusa zwiększyła rynek zakupów online i usługi kurierów. Na masowym wysyłaniu paczek zarabia też państwo.

bDzyARoD
169
20.06.2020 11:04

KURIERZY
 / 
Nie będziesz czekał na kuriera, to paczka dostosuje się do ciebie. Polska firma szykuje rewolucję

Największa uciążliwość przy zamawianiu przez internet? Godziny pracy kurierów i przepełnione automaty. A co, gdyby to paczka dostosowywała się do twojego czasu i miejsca, w którym przebywasz? Nad taką rewolucją na rynku pracuje polska firma.

56
03.06.2020 13:40

FIRMY KURIERSKIE
 / 
Koronawirus nie powstrzymał przyrostu zadłużenia branży kurierskiej. Urosło niemal o połowę

Choć Polacy, z powodu pandemii koronawirusa, chętniej robią zakupy w internecie, to zwiększona liczba dostaw nie doprowadziła do zmniejszenia długów branży kurierskiej. Wręcz przeciwnie - z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że zadłużenie branży wzrosło o 47 proc. rok do roku.

25
08.05.2020 11:19

POLICJA
 / 
Policjanci z Warszawy zatrzymali sześciu nieuczciwych kurierów

Policjanci z Białołęki zatrzymali sześciu mężczyzn podejrzanych o kradzieże w miejscu pracy. Łupem nieuczciwych kurierów padły telefony komórkowe, słuchawki bezprzewodowe oraz wiele innych rzeczy.

16
08.05.2020 9:52

KONTROLA
 / 
UOKiK zajmie się dostawcami jedzenia. Pobierają za duże prowizje?

Nawet 37 proc. ceny płaconej za jedzenie dostarczane przez aplikacje jak Uber Eats, Wolt czy Glovo to prowizja. Restauratorzy się skarżą, a właściciele platform tłumaczą wysokimi kosztami. Sprawę ma wyjaśnić UOKiK.

bDzyARoJ
468
21.04.2020 13:45

POCZTA
 / 
Koronawirus. Zmiany w Prawie pocztowym - polecony do skrzynki

Ważne zmiany dotyczące listów poleconych i przesyłek kurierskich. Urząd Komunikacji Elektronicznej informuje o zmianie Prawa pocztowego w związku z pandemią.

54
18.04.2020 16:45

COVID-19
 / 
Kurier pilnie potrzebny. Przez koronawirusa mają ręce pełne roboty. Im zwolnienia niestraszne

Paczki, przesyłki gabarytowe, a nawet siatki z zakupami spożywczymi. Kurierzy krążą po kraju sparaliżowanym epidemią, dostarczając do zamkniętych w domach ludzi wszystko, co tylko można kupić. - Z pewnością pracy dla kurierów nie zabraknie - przyznaje w rozmowie z money.pl Wojciech Kądziołka, rzecznik InPost.

8
27.03.2020 11:50

IZOLACJA
 / 
Koronawirus problemem dla listonoszy i kurierów. "Powinni mieć dostęp do aplikacji"

Listonosze zgłaszają się do money.pl i skarżą na brak zasad, które uchronią ich przed ryzykiem zarażenia koronawirusem. - Stają przed dylematem wejścia do osoby, która przebywa na kwarantannie. Nie dotyczy to tylko listonoszy czy kurierów, ale też serwisantów. Podam przykład, monter wchodzi na podłączenie internetu, a po wszystkim klient mu dziękuje, mówiąc, że przebywa dwa tygodnie na kwarantannie i internet jest mu potrzebny - powiedział w specjalnym wydaniu programu "Money. To się liczy" Marcin Cichy, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jak dodał, zarówno kurierzy, jak i serwisanci powinni mieć dostęp do aplikacji, która pokazuje w jakiej lokalizacji przebywają osoby poddane kwarantannie.

47
23.01.2020 15:06

GOSPODARKA
 / 
UPS Polska przeprowadza zwolnienia, wynika z ustaleń money.pl. Na razie chodzi o ok. 30 etatów

UPS Polska przeprowadza zwolnienia w działach obsługi klienta. Na razie firma potwierdziła, że rozstała się z 29 pracownikami. Niewykluczone, że będzie ich jednak znacznie więcej. - Boją się przede wszystkim pracownicy z Warszawy - słyszymy od naszych informatorów.

bDzyARoK
21
17.12.2019 15:47

KURIERZY
 / 
Dostawczaki idą w odstawkę, do gry wchodzą rowery. Kurierzy mają pedałować

Nowy Jork rozpoczął półroczny program pilotażowy, którego celem jest sprawdzenie, jak radzą sobie kurierzy na rowerach. Setka ludzi będzie pedałować po mieście, rozwożąc paczki. Jeśli się sprawdzą, wypchną z ulic przynajmniej część aut dostawczych.

17.12.2019 6:00

RAFAŁ BRZOSKA
 / 
W Wigilię kurierzy popracują do 15. Rafał Brzoska "8 godzin dziennie to za mało dla ambitnego pracownika"

Nawet 6 tys. zł na czysto jest w stanie zarobić w przedświątecznym szczycie kurier - stwierdza w rozmowie z money.pl Rafał Brzoska, szef Paczkomatów. Jak dodaje, w przypadku ambitnego pracownika nie ma mowy o pracy jedynie przez 8 godzin. W samą Wigilię kurierzy mają pracować dłużej niż sklepy. - Proszę się zamienić z tymi panami chociaż na jeden dzień. Gwarantuję, że nauczymy się mówić "dziękuję" - dodaje.

12
10.12.2019 12:21

PRZESYŁKI
 / 
Poczta Polska zwiększa zatrudnienie. 700 listonoszy, tysiąc pracowników sortowni plus obsługa klienta

W sumie 2,7 tys nowych pracowników zatrudniła w związku z przedświątecznym szczytem Poczta Polska. Nowa załoga wzmocni przede wszystkim placówki w woj. mazowieckim, dolnośląskim, śląskim, łódzkim i wielkopolskim.

1
05.12.2019 7:50

PRACA
 / 
Gorączka przedświąteczna. Branża logistyczna rekrutuje do pracy przy prezentach

Centra dystrybucyjne i firmy kurierskie od kilku tygodni rekrutują dodatkowych pracowników, którzy pomogą w okresie przedświątecznej gorączki zakupowej. Jest więc praca do wzięcia, ale jak zauważa ekspert: firmy ostrożniej niż w poprzednich latach podchodzą do tzw. rekrutacji sezonowych. Wszystko przez widmo spowolnienia gospodarczego.

98
30.07.2019 12:01

KURIERZY
 / 
Kurier ze złamanymi nogami. "L4 w tej branży po prostu nie istnieje"

Kurier ze Szczecinka roznosił paczki z obiema złamanymi nogami. Choć firma, w której pracował, zapewnia, że wyciągnie konsekwencje wobec kierownika, koledzy po fachu niezbyt w to wierzą. - W tej branży chorować nie można, firmy robią z nami, co chcą - mówią nam pracownicy.