Notowania

Podatek cukrowy, akcyza i szczepienia. Powstał plan walki z nowotworami

Strategia Onkologiczna, czyli rządowy plan walki z nowotworami trafił do konsultacji międzyresortowych. Jeszcze w grudniu ma zostać przyjęty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Najbliższa dekada ma radykalnie obniżyć zachorowalność i śmiertelność w związku chorobami nowotworowymi w Polsce (Fot: Fot)

Najbliższa dekada ma radykalnie obniżyć śmiertelność chorób nowotworowych w Polsce - zakłada Strategia Onkologiczna, którą zamierza przyjąć rząd - pisze Dziennik Gazeta Prawna. Projekt został przekazany do konsultacji międzyresortowych, a do końca roku przyjąć ma go rząd.

Akcyza na e-papierosy ma wynosić 55 groszy.
Wyższa akcyza także na e-papierosy. Od stycznia będzie drożej

Zakłada on kompleksową walkę od profilaktyki po wymierne działania. Każdego roku minister zdrowia będzie musiał rozliczać z tego, co się udało zrobić - wskazuje gazeta. A pracy jest wiele. Pierwszym krokiem ma być wpisanie szczepionek dla dziewcząt i chłopców przeciwko HPV na listę refundacyjną. Ma ona chronić przed rakiem szyjki macicy lub gardła.

Rzad planuje również zwiększyć pieniądze na badania nowych leków o dodatkowe 100 mln zł.

Podatek cukrowy. GIS chce podnieść ceny słodkich produktów

W walce z nowotworami ma również pomóc podatek cukrowy, którym obciążone mają zostać produkty niezdrowe i mające wpływ na zwiększanie ryzyka zachorowań. Jak pisaliśmy w money.pl, nawet 2,2 mld zł rocznie mógłby przynieść podatek od cukru w napojach. Podatek od cukru, nazywany także sin tax (czyli podatek od grzechu).

O podatku od cukru mówi się także "sin tax", czyli podatek od grzechu.
Podatek od cukru. To mogłoby przynieść budżetowi miliardy rocznie

Zespół powołany przez ministra zdrowia, który prasował nad Strategią Onkologiczną zakłada również konieczność podniesienia akcyzy na wyroby tytoniowe do poziomu europejskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-12-2019

MarcinPIS na wszystko ma jedno rozwiązanie. Nowe podatki.

02-12-2019

enepete43% Polaków pobierających 500+ i głosujących na PiS to złodzieje bo przymykają oczy na złodziejstwo tej ośmiornicy zwanej dojna zmiana.

02-12-2019

Strach się baćPrzypominam ze państwo polskie rocznie daje kościołowi 19 miliardów gdzie oni niepłacą podatków a tu bo nawet 100 mil dadzą śmiech na sali i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (362)