Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Podatek od cukru. To mogłoby przynieść budżetowi miliardy rocznie

257
Podziel się:

Nawet 2,2 mld zł rocznie mógłby przynieść podatek od cukru w napojach. Prócz wpływu do kasy państwa nowa danina miałaby ograniczyć popularność słodyczy, a co za tym idzie rosnącą otyłość Polaków.

O podatku od cukru mówi się także "sin tax", czyli podatek od grzechu.
O podatku od cukru mówi się także "sin tax", czyli podatek od grzechu. (Fotolia)
bEJkXsBh

Związek Producentów Cukru w Polsce oszacował, ile pieniędzy mógłby przynieść rocznie dodatkowy podatek cukrowy, gdyby objął słodkie napoje, piwo oraz słodycze – pisze ”Rzeczpospolita”.

Z wyliczeń wynika, że taka danina oznaczałaby od 1 mld zł do 2,2 mld zł wpływu do budżetu rocznie.

bEJkXsBj

Jak wskazuje ”Rz”, podatek od cukru staje się coraz bardziej powszechny w świcie i polscy producenci już analizują ewentualne skutki dla branży.

Do opodatkowania cukru wezwał Jarosław Pinkas, główny inspektor sanitarny. Rosnąca konsumpcja sprawia, że już połowa Polaków ma nadwagę – pisze dziennik.

Podatek od cukru, nazywany także sin tax (czyli podatek od grzechu), również według NFZ jest on potrzebny. Według danych NFZ liczba osób chorych na cukrzyce ciągle wzrasta – w 2018 roku zarejestrowano ponad 2,5 mln osób cierpiących na tę dolegliwość – co składa się na 9,1 proc. dorosłego społeczeństwa.

bEJkXsBp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJkXsBK
KOMENTARZE
(257)
Anka
2 lata temu
Ja myslam ze w ramach walki z nowotworami mniej szczepien. Co za bzdura...
zgroza
2 lata temu
Super! W końcu wiem, co mam robić, jeść, ile i kiedy. Czekam na kolejne podatki, podatki, podatki, bo jest ich za mało! Opodatkować klocki, opodatkować mycie (częste mycie skraca życie), opodatkować sex małżeński i oczywiście ten pozamałżeński (sto razy drożej), wprowadzić bigbrothera wszędzie: pod łóżkiem, w łazience, z powodu troski o nas. Koniecznie podpisywać sprawozdanie z całego dnia i przesyłać jak plik JPK. Kto nie wyśle sprawozdania z całego dnia - na pewno trafi w ręce kata i publicznie zostanie wykonana kara śmierci, a rodzina nie wypłaci się do końca swego życia za błędy skazanego. Ale w końcu będzie kolejne morze kasy na 500 plus! Ku chwale i z poparciem rudego rydza. Amen.
Phi...
2 lata temu
Aspartamy i syrop glukozowy zdrowsze się staną...jako zamiennik
bEJkXsBL
brawo pis
2 lata temu
przy każdym kolejnym absurdalnym pomyśle tak sobie zawsze myślę,że nic głupszego nie wymyślą....i zawsze się mylę
opodatkować p...
2 lata temu
kościół- zydów i no i obco krajowców należycie co u nas koczują- na utrzymaniu naszym ,pobierać za nauki w naszych szkołach jak od kościoła ze uczy w szkołach państwowych ... :D i starczy na dziecioroba ,kalek od urodzenia a to kościół ma łożył na nich to ich pomysł ...
...
Następna strona