Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Podatek handlowy. Dla małych sklepów to większa szansa na przetrwanie

Podatek handlowy w Polsce nie narusza prawa UE - taką opinię wydał w czwartek rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE. Jeśli TSUE podtrzyma tę opinię, to rząd będzie mógł bez przeszkód objąć markety objąć nowym podatkiem. Nie płaciłyby go natomiast najmniejsze biznesy. Co on będzie oznaczał dla sklepów i klientów? - Mówimy od 2015 roku, że postrzegamy to jako swojego rodzaju możliwość wyrównania szans dla małych sklepów - mówił w programie Newsroom WP Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu, która zrzesza głównie niewielka placówki sklepowe. - Trzeba pamiętać, że w tym roku od stycznia do czerwca zniknęło 1,2 tysiąca małych sklepów, a powstało ponad 120 nowych dyskontów - tłumaczył.

KOMENTARZE
(27)
olo
4 lata temu
I znowu odezwali się " patrioci" co nie chca sprzedawać stoczni i zakładów zagranicy.ale sami w zagranicznych sklepach kupują.obłudnicy za parę groszy.....hrhehehehe
Biz
4 lata temu
No i gdzie teraz te małe sklepy zakupią towar. W dyskontach towar jest wielokrotnie tańszy niż na giełdach
Polonus
4 lata temu
Tylu tu znawców tylu ekspertów to może połączcie siły i z tych małych sklepów bez wyboru zróbcie wielkie polskie z wyborem co będzie tanio i nie będzie śmierdziało i co taniej razem kupia u producentów niż ta przekleta biedra.w Portugalii Portugalczyk nie ma ich tyle co w Polsce mu się udało stworzyć dzięki Polakom których kupił za kilka groszy.porazka polska i tyle .mały sklep potrzebuje mniej prądu mniej rak do pracy i przy mniejszym obrocie będzie funkcjonował i płacił wszystkie podatki w Polsce.duzy odwrotnie więcej prądu więcej ludzi wiekszy obrot a podatki w raju podatkowym , prawda?
D5
4 lata temu
Jasne . Małe sklepy i tak będą ledwo wiązać koniec z końcem , a molochy odbija sobie na klientach . Wyciąganie kasy przez PiS od obywateli ciąg dalszy .
imigrant
4 lata temu
PIS chce upodlić komunistów, a komuniści to nie Polacy.
...
Następna strona