Notowania

Podróż przez A1 bez przystanków na bramkach. Nowy system ruszy w lipcu

Osoby podróżujące trasą na odcinku między Rusocinem a Nową Wsią nie będą musiały zatrzymywać się na bramkach, aby zapłacić za przejazd. System pobierze pieniądze automatycznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Na 152-kilometrowym odcinku autostrady A1 zarządzanym przez GTC funkcjonuje dwanaście miejsc poboru opłat (Fot: Karolina Misztal/REPORTER)

Teraz z ułatwienia, które działa od lipca ubiegóego roku, mogą korzystać osoby podróżujące w obu kierunkach całego odcinka autostrady A1, którym zarządza firma GTC, czyli Rusocin - Nowa Wieś.

Zmiana oznacza, że z systemu będą mogli skorzystać także kierowcy, którzy chcą pokonać krótszy odcinek autostrady. Wystarczy przejechać przez specjalną bramkę.

- Taka bramka będzie oznaczona symbolem AmberGO oraz symbolem przekreślonego inkasenta, co będzie oznaczać, że nie będzie tam możliwości dokonania płatności w systemie tradycyjnym – powiedziała TVN24 Anna Kordecka ze spółki Gdańsk Transport Company.

Obejrzyj: Polskie drogi zaleją fotoradary. Ponad sto nowych urządzeń w ciągu roku

Pozostałe bramki będą miały możliwość zarówno płatności w systemie AmberGO, jak i systemie tradycyjnym, czyli kartą lub gotówką.

Aby skorzystać z ułatwienia, należy pobrać aplikację o nazwie Autopay. Następnie należy podać kategorię pojazdu, numer rejestracyjny i dodać kartę płatniczą.

Odpowiednia kwota zostanie automatycznie pobrana z konta użytkownika w momencie zjazdu z autostrady. Za przejazd samochodem osobowym całym odcinkiem A1 z Rusocina do Nowej Wsi trzeba zapłacić 29,90 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pobór opłat, wiadomości, gospodarka, a1
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2019

jedne wielkiezłodziejstwo wystarczyły by winietki jak w normalnym kraju europejskim

12-06-2019

RKMoże odrobine to przyspieszy, ale swoje odstac i tak będzie trzeba.

12-06-2019

ZibiZobaczymy. Oby system trafił na resztę autostrad.

Rozwiń komentarze (9)