Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podróże zagraniczne. Od niedzieli obowiązuje przedłużony zakaz międzynarodowego pasażerskiego ruchu lotniczego

W niedzielę 7 czerwca zaczęło obowiązywać najnowsze rozporządzenie rządu w sprawie ruchu pasażerskiego i lotów międzynarodowych. Ponadto rząd ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, by granice miały zostać otwarte w połowie czerwca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Wizzair i Ryanair czekają na decyzję Polski o otwarciu granic. LOT realizuje już rejsy, ale wyłacznie krajowe

Rozporządzenie Rady Ministrów z 5 czerwca, które wchodzi w życie od 7 czerwca, przedłużyło zakaz międzynarodowego pasażerskiego ruchu lotniczego do 16 czerwca – przypomina "Fakt".

Od kilku dni możemy natomiast latać między polskimi miastami, bo zakaz lotów krajowych został zniesiony 31 maja. LOT czekał na to w pełnej gotowości i 1 czerwca uruchomił pierwsze połączenia. Pozostałe sieci lotnicze czekają na oficjalną informację o terminie otwarcia granic, ale powoli informują o terminach lotów na lipiec i kolejne miesiące.

O tym, że granice mogą zostać otwarte 15 czerwca, po raz pierwszy powiedział wiceminister Aktywów Państwowych Artur Soboń. Zarówno minister zdrowia, jak i premier są regularnie proszeni przez dziennikarzy o potwierdzenie tej daty, ale odmawiają powołując się na to, że "wszystko zależeć będzie od aktualnej sytuacji epidemicznej".

Obejrzyj: Tanie latanie się skończyło. Koronawirus znacząco podniesie ceny

Polska nie jest jedynym krajem, który nie wpuszcza obcokrajowców, a przekraczających granicę kieruje na przymusowa kwarantannę (z obowiązku tego wyłączone są pewne grupy, np. studenci wracający z wymiany studenckiej Erasmus oraz pracujący za granicą). Przykładowo, Hiszpania otworzy granice 1 lipca.

Wciąż ważą się losy terminów otwierania granic przez poszczególne państwa Unii Europejskiej. Całkowicie otworzyły swoje granice Irlandia, Holandia, Słowenia i Wielka Brytania (od 8 czerwca zacznie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających). 3 czerwca dla turystów ze strefy Schengen otworzyły się Włochy.

Częściowo – a więc z utrzymaniem określonych zasad, swoje granice otworzyły Niemcy (z Czechami oraz Danią, pełne otwarcie granic zaplanowane na 15 czerwca), Czechy (granice otwarte ze wszystkimi sąsiadami poza Polską), Słowacja, Chorwacja (granice otwarte dla obywateli m.in. Polski, Czech, Niemiec i Austrii), Grecja (warunkiem jest przylot na lotnisko w Atenach i przejście tam testu na koronawirusa), Litwa (Dla Polaków wyłącznie w celach biznesowych i naukowych), Węgry, Rumunia, Szwecja, Finlandia, Dania, Łotwa i Estonia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: granice, loty pasażerskie, gospodarka, wiadomości, samoloty, lot
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-06-2020

PISPODAJE DATĘ NA 20 GODZIN PRZED TERMINEM - ZERO SZACUNKU DLA KOGOKOLWIEK !!!!

07-06-2020

Szare komórkiTrzymanie ludzi w domach i narzucenie im ograniczeń, zamykanie w chorym państwie, to jest ograniczenie praw człowieka !!!

07-06-2020

Ten Swietny Rząd,Z kazdym dniem pogrąża nas w wiekszej biedzie.Im jest dobrze bo sobie posprzedawali maseczki kombinezony i inne potrzebne zwykłym ludziom … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (98)