Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podróże zagraniczne. Od niedzieli obowiązuje przedłużony zakaz międzynarodowego pasażerskiego ruchu lotniczego

98
Podziel się

W niedzielę 7 czerwca zaczęło obowiązywać najnowsze rozporządzenie rządu w sprawie ruchu pasażerskiego i lotów międzynarodowych. Ponadto rząd ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, by granice miały zostać otwarte w połowie czerwca.

Wizzair i Ryanair czekają na decyzję Polski o otwarciu granic. LOT realizuje już rejsy, ale wyłacznie krajowe
Wizzair i Ryanair czekają na decyzję Polski o otwarciu granic. LOT realizuje już rejsy, ale wyłacznie krajowe (Getty Images)
bDUCtHrF

Rozporządzenie Rady Ministrów z 5 czerwca, które wchodzi w życie od 7 czerwca, przedłużyło zakaz międzynarodowego pasażerskiego ruchu lotniczego do 16 czerwca – przypomina "Fakt".

Od kilku dni możemy natomiast latać między polskimi miastami, bo zakaz lotów krajowych został zniesiony 31 maja. LOT czekał na to w pełnej gotowości i 1 czerwca uruchomił pierwsze połączenia. Pozostałe sieci lotnicze czekają na oficjalną informację o terminie otwarcia granic, ale powoli informują o terminach lotów na lipiec i kolejne miesiące.

O tym, że granice mogą zostać otwarte 15 czerwca, po raz pierwszy powiedział wiceminister Aktywów Państwowych Artur Soboń. Zarówno minister zdrowia, jak i premier są regularnie proszeni przez dziennikarzy o potwierdzenie tej daty, ale odmawiają powołując się na to, że "wszystko zależeć będzie od aktualnej sytuacji epidemicznej".

bDUCtHrH
Zobacz także: Obejrzyj: Tanie latanie się skończyło. Koronawirus znacząco podniesie ceny

Polska nie jest jedynym krajem, który nie wpuszcza obcokrajowców, a przekraczających granicę kieruje na przymusowa kwarantannę (z obowiązku tego wyłączone są pewne grupy, np. studenci wracający z wymiany studenckiej Erasmus oraz pracujący za granicą). Przykładowo, Hiszpania otworzy granice 1 lipca.

Wciąż ważą się losy terminów otwierania granic przez poszczególne państwa Unii Europejskiej. Całkowicie otworzyły swoje granice Irlandia, Holandia, Słowenia i Wielka Brytania (od 8 czerwca zacznie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających). 3 czerwca dla turystów ze strefy Schengen otworzyły się Włochy.

bDUCtHrN

Częściowo – a więc z utrzymaniem określonych zasad, swoje granice otworzyły Niemcy (z Czechami oraz Danią, pełne otwarcie granic zaplanowane na 15 czerwca), Czechy (granice otwarte ze wszystkimi sąsiadami poza Polską), Słowacja, Chorwacja (granice otwarte dla obywateli m.in. Polski, Czech, Niemiec i Austrii), Grecja (warunkiem jest przylot na lotnisko w Atenach i przejście tam testu na koronawirusa), Litwa (Dla Polaków wyłącznie w celach biznesowych i naukowych), Węgry, Rumunia, Szwecja, Finlandia, Dania, Łotwa i Estonia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUCtHsi
KOMENTARZE
(98)
PIS
11 miesięcy temu
PODAJE DATĘ NA 20 GODZIN PRZED TERMINEM - ZERO SZACUNKU DLA KOGOKOLWIEK !!!!
Szare komórki
11 miesięcy temu
Trzymanie ludzi w domach i narzucenie im ograniczeń, zamykanie w chorym państwie, to jest ograniczenie praw człowieka !!!
Ten Swietny R...
11 miesięcy temu
,Z kazdym dniem pogrąża nas w wiekszej biedzie.Im jest dobrze bo sobie posprzedawali maseczki kombinezony i inne potrzebne zwykłym ludziom przedmioty. Powypłacaja sobie grube premie za walke z pandemią a szarakom wcisną jakies bony i inne drobiazgi w formie kiełbaski wyborczej.W sklepach wszystko podrozało o kilkadziesiąt procent i to co nam dadza dołozymy do zakupów a i tak wyjdziemy na minus.Dobrze ze jeszcze paliwo dosyc tanie co przy cenach światowych i tak dwa razy powinno byc tańsze.Polska to piekny kraj i bardzo pracowici i zaradni ludzie,ale niestety do rządzących nie mamy szczęscia i to od wielu wieków.Dobry gospodarz i niemcy by do nas przyjeżdzali do pracy,a tak to my musimy się szwędać się po całym świecie aby zarobic na godne życie.
bDUCtHsj
obywatel norm...
11 miesięcy temu
kiedy rzadzacy zostana pociagnieci do odpowiedzialnosci karnej i finansowej za bezprawie i doprowadzenie do ruiny Polski i Polakow? Najlepiej na dożywocie lub wydalenie z Polski na zawsze.
Maria
11 miesięcy temu
Wesela na 150 osób i zabawa całą noc kościoły tez a loty nie no to skandal i jeszcze raz skandal
...
Następna strona