Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Wąsowski
|
aktualizacja

Podwyżka pensji minimalnej. "To tylko napędzi wzrost inflacji"

Pensja minimalna ma w przyszłym roku wzrosnąć o rekordową kwotę. – Mówi się o 3400 zł, czyli podwyżce o 13 proc. To jest bardzo wysoka podwyżka, powyżej 50 proc. średniego wynagrodzenia. Nie ulega wątpliwości, że tak mocne podwyższanie płacy minimalnej, obniżanie PIT, 13. I 14. Emerytury, wpłyną na podwyższenie inflacji. I politycy doskonale zdają sobie z tego sprawę – powiedział w programie "Money. To się Liczy" Piotr Kuczyński, analityk domu inwestycyjnego Xelion.

KOMENTARZE
(17)
Zirytowany
rok temu
Takie podwyższanie pensji prowadzi do ubóstwa intelektualnego naszego społeczeństwa. Po co się uczyć, studiować podejmować się pracy w której trzeba brać odpowiedzialność na siebie i dostawać pensje 1000 zł wyższa niż minimalna. Ahh szkoda strzelić języka, będzie jak dawniej, czy się stoi czy się leży 3375 się należy.
Web
rok temu
Pierwsze to obniżyć pensje wszystkim złodziejom od rządu, prokuratorom dyrektorom sędziom i tak dalej to oni nabijają inflację zarabiając od kilkudziesięciu tysięcy do kilkuset .niestety wali się tylko w tych biednych i żyjących skromnie ,tak7 prezes banku powinien zarobić do 20 tysięcy I to jeszcze za dużo a nie sto czy dwiesie tysięcy miesięcznie
Lee
rok temu
W Grecji walczono z kryzysem przez obniżenie płacy minimalnej oraz wszystkich rent i emerytur o 20%, raz i na stałe!!!
Marcin
rok temu
Szykujcie się na 10lat inflacji 13%
xyz
rok temu
to moze ustawowo obnizyc do 2 tys brutto wtedy inflacji nie bedzie i nic nie bedzie