Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Podwyżki dla mundurowych. 500 zł na etat

131
Podziel się

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenia umożliwiające podwyżkę uposażeń dla funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa - poinformowało MSWiA.

Podwyżki to efekt wcześniejszego porozumienia ze związkowcami
Podwyżki to efekt wcześniejszego porozumienia ze związkowcami (Policja)
bDzSxxvV

Mundurówka ma powód do zadowolenia. Rząd zgodził się na podwyżkę dla służb podległych MSWiA. To oznacza, że wyższe pensje otrzymają zarówno policjanci, jak i strażacy, funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa.

Jak duża będzie podwyżka? Z informacji przekazanych przez resort wynika, że funkcjonariusze dostaną podwyżkę w przeciętnej miesięcznej wysokości 500 zł na etat (wraz z nagrodą roczną) oraz z wyrównaniem od 1 stycznia 2020 r.

bDzSxxvX
Zobacz także: Protest policji. Mniej mandatów, więcej pouczeń

Podwyżki te to efekt porozumienia zawartego pomiędzy MSWiA oraz stroną społeczną reprezentowaną przez przedstawicieli związków zawodowych zrzeszających funkcjonariuszy formacji resortu spraw wewnętrznych i administracji z 8 listopada 2018 r.

bDzSxxwd

Jak podkreśla MSWiA, środki na sfinansowanie podwyżek zostały ujęte w ustawie budżetowej na rok 2020.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bDzSxxwy
KOMENTARZE
(131)
Bogdan
11 miesięcy temu
a spawacz w Cargo PKP dostaje 2247zł na rękę za ciężką pracę. Dla mundurowych to kolejna podwyżka. Sąsiad emeryt już policjant dostaje 3,2 tys emerytury i ma 45 lat. Ja mam 42 lata pracy na kolei i pensję 3.1 tysiąca.....równość społeczna twamać
Były
11 miesięcy temu
Są wakaty. Składać podania. Życzę sukcesów.
Franek
11 miesięcy temu
Za chwilę rządowi może się przydać policja żeby tłumić zamieszki
bDzSxxwz
Pracujący 54 ...
11 miesięcy temu
A gdzie 8000 kwoty wolnej od podatku
przeciwpis
11 miesięcy temu
To jest po prostu skandal. Najkrócej chodzący do pracy,( chodzący do pracy bo tylko niewielki % tam pracuje) najbardziej uprzywilejowani, najlepiej zarabiający....a ludzie muszą żyć z ołówkiem w ręku bo są łupieni podatkami na takich ...
...
Następna strona