Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
JCK
|

Podwyżki dla posłów. Polacy są oburzeni. Miażdżące wyniki sondażu

548
Podziel się:

Polacy nie zostawiają suchej nitki na politykach PiS. Podwyżki dla polityków, w tym 6,3 tys. zł dla posłów nie spodobały się obywatelom. Z sondażu dla "Super Expressu" wynika jednoznacznie, znaczna większość jest temu przeciwna.

Podwyżki dla posłów. Polacy są oburzeni. Miażdżące wyniki sondażu
Andrzej Duda popisał rozporządzenie o podniesienie pensji podwyższenie pensji (PAP)
bEDCyclh

Andrzej Duda popisał rozporządzenie o podniesienie pensji podwyższenie pensji. Parlamentarzyści będą zarabiali o 60 proc. więcej, co za tym idzie posłowie i senatorowie też. Teraz premier i marszałkowie będą otrzymywali 20 tys. złotych wynagrodzenia, a posłowie ok. 12 tys. złotych.

Jeśli chodzi o zwiększenie pensji dla posłów to aż 66 proc. pytanych przez „Super Express” było "zdecydowanie na nie".

bEDCyclj

Wiceministrowie będą zarabiali o ok. 6 tys. złotych więcej, dzięki tym zmianom. Do ponad 16 tys. złotych trzeba doliczyć także różne dodatki. Wyższe pensje obowiązują już od 1 sierpnia.

Zobacz także: Wakacje 2021. UOKiK kontroluje bary i restauracje. Walka z paragonami grozy

Aż 63 proc. pytanych jest przeciwnych tym podwyżkom. 18 proc. pytanych raczej nie zgadza się z decyzją prezydenta. Tylko 5 proc. pytanych jest zdecydowanie na "tak".

bEDCyclp

W piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie prezydenta, wprowadzające podwyżki m.in. dla premiera, marszałków Sejmu i Senatu, członków rządu i parlamentarzystów.

Ale to nie koniec. PiS składa również projekt ustawy, która ma zwiększyć pensje prezydenta Andrzeja Dudy i byłych prezydentów. Wyższe zarobki mają dostać też samorządowcy (wójci, burmistrzowie, prezydenci miast oraz radni).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDCyclK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(548)
Adam
miesiąc temu
Już po temacie prawda? Blokady, wnioski, podpisy, oburzenia - wszystko ucichło - Teatrzyk.
kik
miesiąc temu
Te podwyżki, to ucieczka do przodu. To raczej sygnał, że niebawem inflacja walnie po kieszeniach obywateli. Posłowie zostając przy obecnych pieniądzach, wiele by stracili. A tak, będą na tym samym poziomie co dziś, płaca-ceny artykułów.
JJC
miesiąc temu
Tak Panie Kierowniku ale bez zamożnych posłów RP sobie poradzi ale bez nauczycieli.pielęgniarek przy łóżkach pacjentów chyba nie :(
bEDCyclL
Kierownik
miesiąc temu
Jak czytam te brednie nie dobrze mi się robi lekarz, pielęgniarka i nauczyciel najważniejsze zawody śmiech zdecydowaliście się na taki zawód to pracować i nie wymagać i tak za dużo zarabiacie, chcecie zarabiać nieroby to zapraszam do korporacji zobaczycie co to znaczy praca powaliło się w głowach ciągle pielęgniarki ta cała służba zdrowia to się nadaje ale do zmiany pielęgniarkom kazali zrobić studia pytam poco teraz skaczo ja rozumie fizjoterapeuta bardzo ważna osoba bardzo potrzebna a są niedoceniani pozdrawiam pieniaczy
Mili
2 miesiące temu
Niech ten Rząd wreszcie się opamiętania! Wstydu nie ma! Tu podwyżki wchodzą w życie błyskawicznie! D podwyżki dla nauczycieli dyskutowane są juz kilka kadencji każdego z rządów! Wstyd! Dla rządu 60-150% podwyżki są błyskawiczne bez szemrania , a nad podwyżka 6 % dla nauczyciela debatuje się całe dziesiatki lat! Pozdrawiam wszystkich sprawiedliwych
...
Następna strona