Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podwyżki dla pracowników MON. 500+ i dodatkowe premie

181
Podziel się

Średnio 500 złotych podwyżki przyzna MON swoim pracownikom cywilnym od stycznia 2020 roku. Do tego jeszcze przed świętami mają oni dostać premię w wysokości 1000 złotych. Budżet zapłaci za to 43 mln zł.

Mariusz Błaszczak przeznaczy 43 mln zł na premie dla cywilnych pracowników wojska
Mariusz Błaszczak przeznaczy 43 mln zł na premie dla cywilnych pracowników wojska (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bDSdUidh

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, podwyżki to realizacja zapowiedzi sprzed kilku miesięcy.

W mijającym tygodniu przedstawiciele związków zawodowych, zrzeszających pracowników cywilnych wojska, spotkali się z wiceministrem obrony Wojciechem Skurkiewiczem. Podczas rozmów padła deklaracja ze strony rządu, że obietnica podwyżek i premii sprzed kilku miesięcy zostaje podtrzymana.

Plan jest taki, żeby opłacani przez MON cywile zarobili średnio 500 złotych miesięcznie więcej. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości. Władze resortu zapowiedziały średnio 1000 złotych premii, wypłaconej jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

bDSdUidj

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Jak poinformował w czwartek minister Mariusz Błaszczak, na premie w tym roku resort ma przeznaczone 43 mln zł.

"Siły Zbrojne nie mogłyby funkcjonować bez pracowników cywilnych wojska. Konsekwentnie zwiększamy wynagrodzenia tej grupy" - napisał na Twitterze.

bDSdUidp

"Jeszcze w tym roku przeznaczymy ponad 43 mln zł na premie dla cywilów w wojsku. Od 2016 r. Ich wynagrodzenia wzrosły średnio o 1 tys. zł" - dodał.

Liczba pracowników cywilnych w wojsku przekracza już 40 tys. osób. Zasady rozdzielania pieniędzy na premie mają zostać ustalone w późniejszym czasie, gdy prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę budżetową na przyszły rok.

bDSdUidq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSdUidK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(181)
inż. budownic...
rok temu
CZĘSTO BYWA TAK, ŻE FINANSISTA W MUNDURZE - GŁÓWNY KSIĘGOWY IDZIE NA SZYBKĄ EMERYTURĘ ZOSTAJE NA TYM SAMYM STANOWISKU PRACY I DODATKOWO PO ZA EMERYTURĄ POBIERA PENSJE!!! WSZYSTKO Z BUDŻETU MON!!! CHORE!!!
Xj
rok temu
Proszę jak się rozdaje ludzkie pieniądze a ludzie nie mają na emeryturach za co chleba kupic
Rencista
rok temu
Nie rozumiem,dlaczego Polska inwestuje w armię, czyżby wierzyła,że obroni się przed Rosją, Putin puchnie ze śmiechu. 44 mld budżet Błaszczaka i spółki a ludzie na głodowych emeryturach,rentach na chore dzieci zbierają ludzie pragnący pomóc a w szpitalach na taboretach Polacy czkających na specjalistów i zdarza się,że z tego [ taboretu ] zabirają go do Kostnicy a babci i dziadkowie,którzy tą Polskę zbudowali nie mają na leki a często na jedzenie.4mld na wojsko reprezentacyjne tak jak Watykan,Szwajcaria a 40 mld do szpitali i emerytom.Jsk ktoś myśli,że powtórzy się cud na Wisłą to jest śmieszny. Jako państwo powinniśmy być neutralni i nie zadzierać nosa bo w USA zmieni się prezydent i drugiej fregaty bez helikoptera nie dostaniecie.
bDSdUidL
hm
rok temu
Fajnie rozdaje się cudze pieniądze...
KAROL!!!
rok temu
Po kiego grzyba oddawaliście ;głos; na tych NIEUDACZNIKÓW PIS- maków. w 2020 roku ,zobaczycie prawdziwe oblicze tych ;KŁAMCÓW; !!!!!
...
Następna strona