Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Juraszek
|

Podwyżki dla żołnierzy. W przyszłym roku dostaną więcej o ponad 600 zł

123
Podziel się:

Zdecydowałem o podwyższeniu uposażenia żołnierzy w przyszłym roku o ponad 600 zł - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. Obecnie przeciętne wynagrodzenie żołnierza zawodowego wynosi 6154 zł brutto.

Podwyżki dla żołnierzy. W przyszłym roku dostaną więcej o ponad 600 zł
Jak informuje MON, od 1 stycznia 2020 r. przeciętne wynagrodzenie żołnierza zawodowego wynosi 6154 zł brutto (East News, PIOTR PLACZKOWSKI)
bETvYhqt

Minister o decyzji poinformował na Twitterze. "Będą kolejne podwyżki dla żołnierzy! Jednym z naszych priorytetów jest zapewnienie godnych warunków służby w Siłach Zbrojnych RP. Dlatego zdecydowałem o podwyższeniu uposażenia żołnierzy w przyszłym roku o ponad 600 zł" - przekazał.

Podwyżki dla żołnierzy

Jak informuje MON, od 1 stycznia 2020 r. przeciętne wynagrodzenie żołnierza zawodowego wynosi 6154 zł brutto. Polscy żołnierze w zależności od stopnia służbowego mogą aktualnie liczyć na 4110 zł brutto w przypadku szeregowego, 8320 - 9660 zł brutto w przypadku pułkownika oraz na 16 830 zł brutto w przypadku generała. Są to kwoty tzw. uposażenia zasadniczego, które wraz z długością okresu pełnienia służby ulegają zwiększeniu.

bETvYhqv

Przykładowo dodatek za służbę wojskową przysługuje żołnierzom po 3 latach i wynosi 3 proc. uposażenia. Dalsze podwyżki również są przyznawane w 3-letnich interwałach, aby osiągnąć 15 proc. za 15-letnią służbę. Później już dodatek wzrasta o 1 proc., więc najstarsi żołnierze mający na koncie 35 lat służby, mają dodatek wynoszący 35 proc.

Poza tym żołnierze mogą liczyć też na szereg innych dodatków, do których możemy zaliczyć np. dodatek motywacyjny, kompensacyjny, nagrodę jubileuszową, dodatek rozłąkowy, nagrodę uznaniową, dodatek służbowy bądź specjalny.

Zobacz także: Nagroda money.pl. Nominacja w kategorii Człowiek Roku - Rafał Brzoska, InPost
bETvYhqB

Należy też wspomnieć, że dodatki procentowo związane z uposażeniem zasadniczym też prawdopodobnie pójdą w górę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETvYhqW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(123)
Misiek
miesiąc temu
Pracowałem w cywilu i to była masakra proszenie się o kasę o urlopy o podwyżki aktualnie jestem wojskowym od paru lat i jestem mega zadowolony nie mam zamiaru wracać do cywila A tym wszystkim debila co tylko potrafią narzekać i zazdrościć nam podwyżek zapraszam do wojska nic Nic nie stoi na przeszkodzie !
robol
miesiąc temu
byłem w afganistanie i oni tam do mnie strzelali , a przecież nie po to wstąpiłem do wojska ,ciekawe czy jak by byławojna to 70 latków też wezmą do wojska ?
Zagłoba
miesiąc temu
PIS działa a my jako naród musimy spodziewać sie nowego podatku tylko w jakiej wysokości=ciekawe jakie podwyzki w wojsku dostana kapelani bo wydaje mi sie że chyba trzy razy wieksze niz żołnierz??
bETvYhqX
Misiek z nadr...
miesiąc temu
Zolnierze powinni dostac przynajmniej 1 tys.zl podwyzki bo milicja ma co roku 500
gsfr
miesiąc temu
kasa wyrzucona w błoto , wojsko polskie nie ma żadnej wartości bojowej
...
Następna strona